Kurz umožňuje efektívnu podporu pre vytváranie modernej kreatívnej grafiky. Absolvent sa naučí pripravovať vizitky, letáky, graficky upravovať text, tvoriť logo a doplní si praktické základné požiadavky na dizajn.

Na počítačovom kurze Adobe Illustrator – základy sa naučíte pripravovať vizitky, letáky, graficky upravovať text, tvoriť logo,

• doplníte si znalosť základných praktických požiadaviek na dizajn.

• Popis prostredia aplikácie Adobe Illustrator
  • Základné nástroje na kreslenie vektorových objektov
  • Nástroje na prácu s výberom, otáčanie, transformácia
  • Nástroje pre ZOOM (priblíženie) a Posun zobrazenia
  • Kopírovanie objektov, vytvorenie skupiny
  • Zarovnávanie objektov
  • Zmena poradia objektov
  • Množinové operácie
  • Kreslenie nástrojom pero, úprava kriviek cez Beziérov režim, tvorba loga
  • Práca s farbou, RGB, CMYK, výplň, ťah
  • Práca s textom, formátovanie, import z Wordu, prevod na krivky, tvarovanie
  • Praktické príklady: tvorba firemného loga, vizitky, letáku
  • Ukladanie súborov, Tlač, Import a Export

IT kurz Adobe Illustrator – základy je určený predovšetkým pre tieto cieľové skupiny: počítačoví grafici, grafickí dizajnéri, zalamovači, DTP operátori (grafická a technická príprava do tlače), spisovatelia, výtvarníci, nakladatelia, reklama a grafický dizajn, reklamné grafické štúdiá a agentúry, polygrafický a vydavateľský priemysel, inzertné noviny, časopisy, tlačiarne, digitálna tlač a kopírovacie služby, oddelenia reklamnej propagácie a marketingupre všetkých, ktorí potrebujú aktívne pracovať s rastrovou grafikou a nájsť uplatnenie v oblasti marketingu, reklamy, propagácie.

Certifikát Osvedčenie o absolvovaní kurzu od spoločnosti IVIT – Inštitút vzdelávania informačných technológií, s.r.o.