TECHNIK POŽIARNEJ OCHRANY - aktualizačná odborná príprava

JUMA Trenčín s.r.o.

Aktualizačná odborná príprava v zmysle schváleného projektu  je v celkovom trvaní 30 hod. AOP je určená pre technikov PO, ktorým končí po 5-tich rokoch platnosť osvedčenia TPO. Podmienkou zaradenia do aktualizačnej odbornej prípravy je predloženie osvedčenia o odbornej spôsobilosti  technika PO, nie staršie ako 5 rokov v deň začatia aktualizačnej odbornej prípravy. Účastník získa potvrdenie o absolvovaní aktualizačnej odbornej prípravy technika PO, ktoré je potrebné predložiť na krajskom riaditeľstve HaZZ v mieste trvalého bydliska, ktoré zároveň vykonáva aj overenie odborných vedomostí. Prihlášku je potrebné podať najneskôr do 6 mesiacov od ukončenia odbornej prípravy.

Stanovený legislatívne v zmysle vyhlášky MV SR č. 121/2002 Z. z. o požiarnej prevencii v znení neskorších predpisov v celkovom rozsahu 30 hodín.

Technici požiarnej ochrany, ktorým končí po 5-tich rokoch platnosť osvedčenia TPO a sú povinní absolvovať AOP.
Certifikát Potvrdenie o absolvovaní aktualizačnej odbornej prípravy technika PO

Ing. Viliam Varhaník