Aktualizačná odborná príprava technikov požiarnej ochrany

Agroinštitút Nitra, štátny podnik

IZPI organizuje na základe oprávnenia MV SR-prezídia HaZZ aktualizačnú odbornú prípravu technikov požiarnej ochrany, ktorej absolvovanie je povinné k overeniu odbornej spôsobilosti a k získaniu osvedčenia o odbornej spôsobilosti na výkon činnosti technika požiarnej ochrany.

Rozsah: 30 hodín v zmysle vyhl.č.121/2002 Ministerstva vnútra Slovenskej republiky z 30.júna 2009, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška MV SR 121/2002 Z.z. o požiarnej prevencii

V prípade záujmu je potrebné vyplniť online prihlášku:

Organizačné pokyny:

1.Prezentácia je 18.9.2023 o 7.30 – 8.00 hod, v budove IZPI Nitra

2.     Kalkulácia nákladov:

- školné (vrátane DPH  20%) :                180,00  € - ( možnosť úhrady na uvedené číslo účtu

alebo v deň nástupu na prípravu v pokladni IZPI)

4.            Inštitút znalostného pôdohospodárstva a inovácií Nitra:   IČO: 34075381,   IČ DPH: SK 2021196210

5.            Na záver školenia obdrží účastník potvrdenie o absolvovaní ďalšej  odbornej prípravy.

6.      Aktualizačnú odbornú prípravu technikov PO môžu absolvovať iba osoby vlastniace platné osvedčenie odbornej spôsobilosti technika PO.

Funkciu technika požiarnej ochrany môžu vykonávať len osoby s odbornou spôsobilosťou podľa § 11 zákona NR SR č. 314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov.
Po ukončení odbornej prípravy je možné prihlásiť sa na overenie odbornej spôsobilosti v krajskom riaditeľstve hasičského a záchranného zboru, ktoré vykonáva overenie odbornej spôsobilosti skúškou a po jej úspešnom absolvovaní vydá osvedčenie, ktorého platnosť je 5 rokov odo dňa vykonania skúšky.
Poznámka k cene

Ing. Rastislav Polák