INTRASTAT - aktuálne novinky na aktuálny kalendárny rok

DAC Consulting, spol. s r.o.

Cieľom školenia je oboznámiť účastníkov s legislatívou upravujúcou oblasť INTRASTATU a s jej správnym uplatňovaním v praxi. Vedomosti získané v rámci školenia by mali menovaným zaručiť správnu orientáciu v problematike INTRASTATU a poskytnúť dostatočný základ pre prácu v onblasti zostavovania štatistických hlásení týkajúcich sa pohybu tovaru medzi členskými štátmi EÚ.

• úvod do problematiky štatistiky zahraničného obchodu
  • predpisy EÚ a SR upravujúce oblasť INTRASTATU
  • metodika zberu štatistických údajov
  • postup pri príprave štatistických hlásení
  • aplikácia na elektronickú prípravu štatistických hlásení a elektronickú komunikáciu
  • praktické príklady

Školenie je určené najmä pre pracovníkov, ktorí vo firme zodpovedajú za vedenie evidencií súvisiacich s pohybom tovaru, ktorý je predmetom obchodných transakcií medzi členskými štátmi EÚ, alebo iných pracovníkov, ktorí zodpovedajú za zostavovanie hlásení INTRASTAT.

Poznámka k cene

Pri viacerých účastníkoch z jednej spoločnosti možnosť poskytnutia zľavy. Aktuálne ceny a plánované termíny nájdete na stránke https://www.eseminare.sk v sekcii "Clo a logistika".