Zvyšovanie výkonnosti s Teóriou obmedzení (TOC)

IPA Slovakia, s.r.o.

• Viem dramaticky zvýšiť výkonnosť s tým čo mám (ľudia aj stroje), za cenu žiadnej, alebo malej investície?
  • Vidím potrebu zmien na mnohých úsekoch, ale kde moje úsilie prinesie bohaté ovocie?
  • Uvedomujem si, že ak nezameriam úsilie na to čo je podstatné, tak mi môžu dôjsť čas a peniaze?
  • Čo mi pomôže dodávať výrobky skôr, ako konkurencia? Viem si overiť, či je investícia do drahej technológie správna?
  • Existuje jednoduchá metóda, ako redukovať sklad a rozpracovanosť výroby?

Myslíme si, že na tento druh otázok máme odpoveď a riešenie, ktoré sa dá vyskúšať veľmi rýchlo a v krátkom čase priniesť skokové zlepšenie.

Úvod do teórie obmedzení (TOC)
Princípy, systém riešenia problémov, obmedzenia a ich riešenie v oblasti procesov a projektov, ukazovatele TOC

Skúsenosti zo zavádzania TOC vo vlastnej firme
Hľadanie obmedzení, opatrenia na zvýšenie prietoku, výsledky a poučenie

Ľubomír Klieštik, majiteľ Kamenárstvo Klieštik, s.r.o.
- sú v živote chvíle, keď si uvedomujeme, že zúfalo potrebujeme správne "trafiť klinec po hlavičke", lebo už nemá čas na ďalšie chyby.
- ako rozlíšim, zvlášť keď je firma v ohrození, čo je dôležité a čo mi naopak zoberie posledné peniaze a čas a urýchli môj pád
- keď nájdem kľúčovú vec, ktorej sa mám venovať naplno, tak aké by mali byť moje kroky
- ak trafím klinec po hlavičke, tak čo by som mal očakávať, že nastane

Workshop – ako na to vo vlastnej firme?

Zhrnutie

Návšteva (obidva dni)
Spoločnosti PRVÁ KÚPEĽNÁ a. s. (Chmeľnica 268, Stará Ľubovňa, SR)

Exkurzia
1. deň exkuzria KARLOFF

Seminár je určený pre procesných inžinierov, priemyselných inžinierov, vývojárov, inovátorov, manažérov a podnikateľov, ktorý chcú zvýšiť svoju výkonnosť. TOC sa nás pýta, tri základné otázky – kde sme, kam smerujeme a čo nás obmedzuje v dosiahnutí výsledku?

Poznámka k cene

VÝHODNEJŠIA CENA: 2-3 účastníci - Zľava 5 % (zľavový kupón A648-749A-C02E), 4 a viac účastníkov - Zľava 10 % (zľavový kupón A7DB-CB9C-65D2). Zľavu získate uvedením zľavového kupónu pri registrácii na stránke www.ipaslovakia.sk a www.ipaczech.cz.

zapotocna@ipaslovakia.sk

Ďalšie termíny kurzu