Verejné obstarávanie v roku 2024

Verlag Dashöfer, s.r.o.

Školenie v uvedených logických celkoch predstavuje zákon č. 343/2015 o VO. Približuje jednotlivé inštitúty vo verejnom obstarávaní a informuje o skúsenostiach s uplatňovaním zákona 343/2015 o VO v aplikačnej praxi vrátane úprav podľa aktuálnych noviel zákona o verejnom obstarávaní.

Školenie vedie lektorka, ktorá má dlhoročnú prax vo verejnom obstarávaní. Kompetentne vysvetlí celý postup verejného obstarávania aj na príkladoch. Odpovie na vaše otázky a povie o skúsenostiach s uplatňovaním zákona v praxi.

• Smernice vo VO, príprava novely zákona o VO.
  • Nové výnimky z postupov VO, definícia in-house zadávania zákaziek.
  • Finančné limity, predpokladaná hodnota zákazky, predbežné trhové konzultácie.
  • Centrálne VO, spoločné VO, cezhraničné VO.
  • Zmena zmluvy a odstúpenie od zmluvy, evidencia referencií.
  • Elektronická komunikácia.
  • Nové postupy vo VO, rozdelenie na časti, zmiešané zákazky.
  • Podmienky účasti a posúdenie ich splnenia, konflikt záujmov, JED.
  • Opis predmetu zákazky, súťažné podklady, kritériá na vyhodnotenie ponúk, zábezpeka.
  • Elektronický katalóg, dynamické nákupné systémy.
  • Predkladanie a otváranie ponúk, vyhodnotenie ponúk.
  • Uzavretie zmluvy, súčinnosť, register partnerov verejného sektora.
  • Nové úpravy v jednotlivých postupoch VO (verejná/užšia súťaž, RKsZ, RKsZ, súťažný dialóg).
  • Zadávanie podlimitných zákaziek a zákaziek s nízkou hodnotou, elektronické trhovisko.
  • Zverejňovacie povinnosti verejného obstarávateľa.
  • Zoznamy vedené ÚVO – nové úpravy.
  • Revízne postupy.
  • Sankcie a prechodné ustanovenia.

Záujemci a uchádzači o verejné obstarávanie, osoby pripravujúce žiadosti o účasť, ponuky, návrhy; osoby zostavujúce žiadosti o nápravu a námietky pre záujemcov, uchádzačov či účastníkov.

Dana Jánošíková
02 / 33 00 52 28