Odpisovanie dlhodobého majetku z účtovného a daňového hľadiska v roku 2020 - Ing. Ondrej Baláž

Poradca podnikateľa, spol. s r.o.

Vzhľadom na to, že odpisy majetku tvoria vo firme významnú nákladovú položku, pripravujeme pre vás spolu s Ing. Balážom školenie, vďaka ktorému získate plnú kontrolu nad správnym účtovaním dlhodobého majetku a uplatňovaním daňových výdavkov vo vašej spoločnosti. Obsahom školenia je prehľad najdôležitejších zmien v odpisoch platných pre rok 2020, ako aj ďalšie cenné informácie týkajúce sa oceňovania majetku, odpisového plánu, technického zhodnotenia dlhodobého majetku, prípadne jeho úplného vyradenia. Navyše, aby ste sa vyhli sankciám za porušenie niektorých z povinností a vedeli ste v tomto roku bez problémov vypočítať účtovné a daňové odpisy, bude sa počas celého dňa klásť dôraz na reálne príklady z praxe či odpovede na vaše otázky súvisiace s danou problematikou.

Ako bonus získa každý účastník školenia zdarma:

• Služby daňovej a mzdovej pohotovosti – odborníci odpovedajú na vaše otázky počas 30 dní

Dlhodobý hmotný a nehmotný majetok z hľadiska účtovníctva

• dlhodobý majetok z hľadiska slovenských účtovných predpisov
  • obstarávanie dlhodobého majetku
    • kúpou
    • zhotovením vlastnou činnosťou
    • bezodplatné obstaranie
  • ocenenie dlhodobého majetku v momente obstarania a k dátumu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka
  • technické zhodnotenie dlhodobého majetku
  • vyradenie dlhodobého majetku

Účtovné odpisy – odpisovanie ako ekonomická kategória z hľadiska účtovníctva

• ekonomické dôvody odpisovania – prečo by sa nemali účtovné a daňové odpisy rovnať
  • odpisové metódy účtovných odpisov
  • vymedzenie účtovných odpisov v postupoch účtovania pre podnikateľov
  • odpisový plán

Daňové odpisy od 1.1.2020 - nehmotný a hmotný majetok z hľadiska dane z príjmov

• subjekty oprávnené daňovo odpisovať
  • podmienky uplatnenia daňových odpisov
  • vstupná cena
  • zmena počtu odpisových skupín,
  • metódy daňového odpisovania
  • prerušenie odpisovania
  • odpisovanie technického zhodnotenia
  • vyradenie hmotného a nehmotného majetku

Diskusia – odpovede na otázky

HARMONOGRAM:
08.30 – 09.00 prezentácia účastníkov školenia
09.00 – 11.00 prednáška
11.00 – 12.00 obedňajšia prestávka
12.00 – 15.00 prednáška spojená s diskusiou

Účastnícky poplatok obsahuje cenu 1-dňového školenia, organizačné náklady, pracovné materiály, teplý obed.

Účastníci seminára v hoteli Saffron môžu využiť parkovanie v areáli hotela alebo na podzemnom parkovisku za zľavnenú cenu 8 eur na celý deň.

Úhradu účastníckeho poplatku je potrebné realizovať do 3 pracovných dní od vystavenia zálohovej faktúry (príp. proforma faktúry), najneskôr však 3 pracovné dni pred konaním školenia.

Ing. Ondrej Baláž

Odborník s dlhoročnou praxou pre oblasť daní a účtovníctva. Je spoluautorom viacerých odborných publikácií, lektorom v Slovenskej Komore audítorov (SKAU) a komerčných organizácií zameraných na vzdelávanie v oblasti účtovníctva a spoluautorom účtovného programu PROLUC. Je tiež členom redakčnej rady časopisov "Dane a účtovníctvo v praxi" a "Účtovníctvo, audítorstvo a daňovníctvo v teórii a praxi". V rokoch 2008 – 2016 bol prezidentom SKAU. V súčasnosti aktívne spolupracuje s Ministerstvom financií Slovenskej republiky na príprave a pripomienkovaní legislatívnych noriem v oblasti auditu, účtovníctva a daní.

Poznámka k cene

Účastnícky poplatok obsahuje cenu 1-dňového školenia, organizačné náklady, pracovné materiály, teplý obed.