Príprava na certifikáciu IPMA A-D

POTIFOB, s.r.o.

Získať vedomosti a zručnosti potrebné pre úspešnú certifikáciu odborníka na projektové riadenie podľa štandardu IPMA A, B, C alebo D.

Príprava na certifikáciu IPMA je trojdňový intenzívny predcertifikačný kurz projektového riadenia tvorený vyváženou zmesou teórie a praktických cvičení. Vyššie certifikačné stupne si vyžadujú dodatočné samoštúdium po kurze.

Kurz predstavuje štandard IPMA, samotný certifikačný proces, priebeh a skladbu písomnej certifikačnej skúšky a požiadavky na jednotlivé certifikačné stupne.

Školenie postupne prechádza znalostnými oblasti riadenia projektov, pričom poskytuje výklad všetkých kompetenčných oblastí daných aktuálnou verziou národného štandardu kompetencií projektového riadenia, pridružených metód, techník a nástrojov.

Okrem výkladu teórie kurz zahŕňa súbor príkladov, na ktorých si poslucháči formou prípadových štúdií vyskúšajú kľúčové techniky, potrebné na zloženie certifikačnej skúšky, napr. tvorbu logického rámca projektu, zostavenie kritickej cesty projektu, organizačnej štruktúry a pod.

Kurz obsahuje rad priebežných cvičných testov a celkový finálny test simulujúci certifikačnú písomnú skúšku.

Školenie je určené predovšetkým záujemcom o certifikáciu International Project Management Association – IPMA na niektorý zo stupňov:

• A – Certifikovaný riaditeľ projektov (Certified Project Director)
  • B – Certifikovaný manažér komplexných projektov (Certified Senior Project Manager)
  • C – Certifikovaný projektový manažér (Certified Project Manager)
  • D – Certifikovaný člen projektového tímu (Certified Project Management Associate)

Ing. Monika Ondeková
+421 2/452 410 00