Škola tradičných stavebných remesiel 2023 - VLHKOSŤ A SOLI V HISTORICKÝCH OBJEKTOCH - VYBRANÉ PROBLÉMY A MOŽNÉ RIEŠENIA. OBNOVA FASÁD

Academia Istropolitana Nova

TÉMA KURZU: VLHKOSŤ A SOLI V HISTORICKÝCH OBJEKTOCH - VYBRANÉ PROBLÉMY A MOŽNÉ RIEŠENIA. OBNOVA FASÁD

Predpokladom kvalitnej a udržateľnej obnovy historických stavieb je znalosť tradičných stavebných postupov a materiálov a tiež ovládanie zručností pri ich používaní. Škola remesiel preto už od roku 2014 ponúka v tejto oblasti vzdelávanie a tréning – prebehlo už niekoľko školení o tradičných vápenných technológiách a tiež o obnove drevených brán a okien s využitím tradičných produktov na báze ľanového oleja. Školenie v roku 2023 bude opätovne venované tradičným stavebným technológiám, ktoré sa používajú pri obnove historických fasád.

Školenie sa bude konať v dňoch 5. - 7. 10. 2023 v priestoroch Infocentra vo Svätom Jure (teoretická časť) a praktická časť na vybranom objekte v Mestskej pamiatkovej rezervácii Svätý Jur.

Cieľové skupiny projektu

• majitelia stavieb tradičnej architektúry v Bratislavskom kra­ji
  • stavební remeselníci v regióne
  • odborná verejnosť