Základná znalosť ISO / TS 16949:2009

TQM Slovakia s.r.o.

ISO / TS 16949:2009 je norma pre automobilový priemysel. Obsahuje požiadavky ISO 9001 a ďalšie požiadavky pre automobilový priemysl. Certifikácia podľa ISO / TS 16949 ako štandardu kvality pre automobilový priemysel je základnou podmienkou výrobcu, aby ho producent automobilov zaradil do zoznamu dodávateľov. Z kľúčových požiadaviek sú dôležité najmä neustály proces zlepšovania, nulovosť chýb a riadenie procesov. Pre automobilový priemysel už dlhšiu dobu platia rôzne štandardy kvality. ISO / TS 16949:2009 zjednotila požiadavky viacerých štandardov (VDA a QS 9000). Aplikácia ISO / TS 16949:2009 zahŕňa v plnom rozsahu požiadavky normy ISO 9001. Cieľom tohto semináru je ukázať zrozumiteľnosť, použitie, interpretáciu jednotlivých bodov. Predstavenie súboru pravidiel ISO / TS 16949:2009, nároky na ich zavedenie a aplikáciu vo Vašej spoločnosti. Na základe procesne orientovaných náhľadov budete môcť začleniť tieto pravidlá do svojich existujúcich systémov riadenia kvality.

• Prehľad jednotlivých predpisov v automobilovom priemysle
  • Skladba a štruktúra ISO / TS 16949:2009
  • Oblasť použitia, dokumentácia a pojmy
  • Rozdiely QS 9000 / VDA 6.1 a ISO 9001
  • Požiadavky ISO / TS 16949:2009
  • Riešenia pre realizáciu jednotlivých požiadaviek
  • Proces vývoja produktu a požadované metódy, ako sú:

o FMEA o APQP o PPAP o SPC / MSA

• Adaptácia existujúcich systémov riadenia kvality podľa normy ISO / TS 16949:2009
  • Špecifické požiadavky zákazníka
  • Koniec platnosti certifikačného procesu
  • Prehĺbenie tém pomocou prípadových štúdií a skupinovej práce
  • Výmena skúseností medzi účastníkmi

Doba trvania: 2 dni Požiadavky: K účasti na seminári nie sú požadované žiadne špeciálne zručnosti. Pre lepšie pochopenie sú znalosti zo seminára „Základné poznatky manažérstva kvality vo výrobnej oblasti“ sú výhodou. Rozsah:

• Každý účastník obdrží rozsiahle školiace materiály
  • Technická špecifikácia ISO / TS 16949:2009 ", 3. vydanie
  • Potvrdenie účasti pre každého účastníka
  • Skúsený školiteľ
  • Obed a občerstvenie v priebehu prestávok
  • Príjemná školiaca atmosféra s najlepším servisom
  • Dostatočný priestor pre výmenu skúseností a vedomostí

Vedúci manažéri, manažéri kvality ako aj všetci zainteresovaní spolupracovníci z oblasti automobilového priemyslu, dodávatelia pre automobilový priemysel.

Poznámka k cene

Pri registrácii viac účastníkov z jednej firmy poskytujeme 10 % zľavu z ceny druhého účastníka. Pre on-line rezervácie je poskytnutá zľava vo výške 3%.

Ing. Miroslav Miškovic
+421 48/471 58 38