Mapovanie toku pridanej hodnoty/ Design (VSM – Value Stream Mapping, VS Design)

TQM Slovakia s.r.o.

„Mapovenie toku pridanej hodnoty“ a „Dizajn toku pridanej hodnoty“ sú dôležité nástroje LEAN Manažmentu a sú základným predpokladom pre trvalo udržateľný, na hodnoty zameraný spôsob myslenia a konania. „Mapovenie toku pridanej hodnoty“ zahŕňa popri dennom riadení jednotlivých oddelení organizácie, aj kompletný proces zmien, začínajúc pri identifikácii a zmapovaní toku pridanej hodnoty (aktuálneho stavu) až po plánovaný prechod do „želaného stavu“. Tento seminár poskytuje podklady na analýzu, preskúmanie a následné zlepšovanie toku pridanej hodnoty u produktov a/alebo produktových skupín s použitím súboru nástrojov „Dizajnu pridanej hodnoty“. Účastníci získajú schopnosť identifikovať tok pridanej hodnoty od tzv. „rampy k rampe“ , (čiže „od vyloženia surového matriálu, po naloženie hotového výrobku z/do kamióna“) a obohatené procesy zosúladiť s požiadavkami zákazníka. Činnosti neprinášajúce pridanú hodnotu v tomto smere musia byť identifikované a eliminované.

Trvanie: 2 dni

Predpoklady: Nie sú potrebné žiadne špeciálne predpoklady.

Rozsah: • Rozsiahle školiace materiály • Skúsený školiteľ s praxou • Príjemná tréningová atmosféra s najlepšími službami • Obed a občerstvenie počas prestávok • Potvrdenie o účasti • Dostatočný priestor pre výmenu skúseností a vedomostí

Pracovníci z vývoja a plánovania procesov, z priemyselného inžinieringu, z výroby, všetky hlavné oddelenia vo výrobnom prostredí ako aj všetky osoby, ktoré sa chcú/, či musia podieľať na odstraňovaní strát v hodnotovom toku.

Poznámka k cene

Pri registrácii viac účastníkov z jednej firmy poskytujeme 10 % zľavu z ceny druhého účastníka. Pre on-line rezervácie je poskytnutá zľava vo výške 3%.

Ing. Miroslav Miškovic
+421 48/471 58 38