Požiadavky technickej čistoty podľa VDA 19.2 - Technická čistota pri montáži - prostredie, logistika, personál a montážne zariadenia

Slovenská spoločnosť pre kvalitu

Požiadavky Technickej čistoty podľa VDA 19.2 sú uvedené ako dodatkové požiadavky IATF 16949 pri procese schvaľovania produktu (IATF 16949 – Príloha B)

Norma VDA 19.2 opisuje podmienky pre efektívne zavedenie a monitorovanie čistoty na prvky procesov ktoré majú výrazný vplyv na funkčnosť dodávaných komponentov v automobilovom priemysle.

Norma VDA 19.2 stanovuje požiadavky na kontrolu čistoty a výkon Auditov čistoty pre montáž logistiku okolité prostredie personál

Prostredníctvom školenia budú účastníci oboznámení s požiadavkami monitorovania čistoty pri definovaných prvkoch procesov, ktoré majú výrazný vplyv na funkčnosť dodávaných komponentov v automobilovom priemysle. Cieľom je získať znalosti potrebné pre stanovenie Stupňov technickej čistoty a následného určovania metodik merania a vyhodnocovania technickej čistoty.

Súčasťou školenia je inštruktáž k Auditom technickej čistoty prostredníctvom SW.

Hlavné okruhy tém Koncepcia čistej výroby Meranie vplyvov na čistotu Okolité prostredie Logistika Personál Montážne zariadenia Potencionálna analýza čistoty SW – Audit čistoty

Ukončenie školenia: Účastník získa Osvedčenie o absolvovaní kurzu „Požiadavky technickej čistoty podľa VDA 19.2 – Technická čistota pri montáži – prostredie, logistika, personál a montážne zariadenia“.

• Úvod do problematiky VDA 19
  • Plánovanie podniku, prevádzky a výrobných zariadení
  • VDA 19.2 – Koncepcia čistej výroby
  • VDA 19.2 – Meranie vplyvov na čistotu
  • VDA 19.2 – Okolité prostredie
  • VDA 19.2 – Logistika – mechanizmy, ktoré môžu viesť k znečisteniu komponentov
  • VDA 19.2 – Personál
  • VDA 19.2 – Montážne zariadenia
  • Kritéria a opatrenia pre technické vybavenie prevádzkových strojov a montážnych automatov
  • VDA 19.2 – Audit čistoty

V súlade s požiadavkami VDA 19.2 kap. E.3.1.1, je potrebné zo strany dodávateľov mať kompetentných a spôsobilých zástupcov zamestnancov z každej časti organizačnej zložky podieľajúcej sa na produkcii komponentov a zostáv v AUTOMOTIVE.

Poznámka k cene

V poplatku sú zahrnuté náklady na zabezpečenie kurzu, prednáškovej sály, školiteľa, občerstvenia, obed a školiacich materiálov.

Viera Kučerová
konferencie@ssk.sk