Grafika pre negrafikov v Canva

Learn2Code

Popis online kurzu

V online kurze grafiky v programe Canva sa oboznámiš s tvorbou modernej, súčasnej a kreatívnej tvorby grafiky bez nutnosti ovládať zložité programy ako Adobe Photoshop alebo Illustrator. Výhodou programu Canva je, že si za pár minút a zadarmo vytvoríš rôzne grafické podklady, ktoré by ti inak trvali desiatky minút až hodín.

Canva je moderná webová aplikácia, ktorú si môžete v podobe natívnej aplikácie stiahnuť aj do mobilu či tabletu. Canvu nie je potrebné inštalovať a požívať ju môžeš na akomkoľvek prehliadači či operačnom systéme úplne bez problémov. Canva je zdarma, má však aj rôzne platené funkcie. V Canve nájdeš tisíce šablón, obrázkov, ikon a predlôh pre rôzne kategórie.

Po absolvovaní kurzu tak budeš vedieť vytvárať prehľadný a dobre vyzerajúci dizajn pre sociálne siete, reklamné bannery, titulné obrázky na blog, letáky či bannery a pod.

Čo všetko dostaneš

• počet videí nie je konečný, budú pribúdať nové videá na základe tvojich požiadaviek a pod.
  • certifikát o absolvovaní kurzu
  • garancia vrátenia peňazí v prípade, že nebudeš s kurzom spokojný

Tento online kurz je určený všetkým užívateľom, aj tým, ktorí majú s grafikou minimálne skúsenosti (sú na úrovni začiatočník) . Pretože program Canva je práve primárne určený na tvorbu grafiky pre „negrafikov“. Na svoje si však určite prídu aj ľudia so skúsenosťami v oblasti grafiky a pomocou Canvy si svoju prácu môžete výrazne urýchliť.

Kurz je zameraný na naučenie sa tvorby modernej a kreatívnej grafiky, bez nutnosti drahých programov, grafikov a hodín strávených pri počítači.

Čo sa naučíš

• tvorbu modernej grafiky v program Canva,
  • jej možnosti a využitie,
  • tvorbu podkladov pre sociálne siete,
  • tvorbu e-bookov, firemných portfólií, životopisov, súkromných koláži z fotografií,
  • kompletnú prácu a možnosti, ktoré program Canva ponúka

Zoznam kapitol online kurzu

Úvodné nastavenia + registrácia

Úvodné / Intro video o Canve

Registrácia do Canvy

Prvé spustenie

Šablóny + grafické inšpirácie

Prednastavené šablóny v Canve

Šablóny z internetu

Inšpirácia – kde ju hľadať?

Nastavenia a možnosti Canvy

Spolupráca – ľudia v tíme

Rozdiely medzi ZADARMO a platenou verziou

Nastavenie šablón pre typy písma + logá