Systém energetického manažérstva podľa ISO 50001:2015 - interný audítor

Slovenská spoločnosť pre kvalitu

Objasniť účastníkom školenia požiadavky normy ISO 50001. Pripraviť účastníkov školenia na vykonávanie interných auditov systému environmentálneho manažérstva v zmysle normy ISO 19011:2011.

Prednáška – na ktorej sú objasnené požiadavky normy na praktických príkladoch s previazaním na výkon interného auditu. Prípadová štúdia – pomocou ktorej sú objasnené princípy prípravy, realizácie a hodnotenia interných auditov. Tréning – je zameraný na praktickú prípravu účastníkov na prípravu, realizáciu a hodnotenie auditov. Tímová práca – je zameraná na nácvik vedenia auditov v praxi (psychológia auditu, asertivita a pod.)

V prípade účasti na školení len prvý deň bude cena 200 € bez DPH, prihlásiť sa môžete aj na túto skrátenú verziu.

• Výklad požiadaviek normy ISO 50001 – úvod, rozsah, termíny a definície
  • Požiadavky na uplatňovanie energetického manažmentu v organizácií
  • Všeobecné požiadavky a zodpovednosť manažmentu
  • Energetická politika a energetické plánovanie
  • Zavedenie a prevádzka, Kontrola
  • Vykonávanie auditov podľa normy ISO 50001
  • Plánovanie, príprava, vedenie a vyhodnotenie interných auditov
  • Psychológia a komunikácia pri audite
  • Praktické cvičenia vykonania interného auditu pod vedením lektora

Manažéri, zamestnanci, ktorí v organizácii zabezpečujú implementáciu, udržiavanie, auditovanie a riadenie systémov energetického manažérstva (EnMS) podľa normy ISO 50001:2015. V prípade účasti len prvý deň, je školenie vhodné pre všetky pracovné pozície vrátane manažérskych na získanie prehľadu o požiadavkách normy a ich uplatňovanie v praxi a obidva dni pre pracovníkov, ktorí v organizáciách budú vykonávať interné audity.

Poznámka k cene

V poplatku sú zahrnuté náklady na zabezpečenie kurzu, prednáškovej sály, školiteľa, občerstvenia, obed a školiacich materiálov.