Nakladanie a upevňovanie nákladu v cestnej doprave

Forwarding & Transport Education Company s.r.o.

Účastníci kurzu získajú ucelený prehľad o problematike nakladania a upevnenia nákladu – zoznámia sa s legislatívou a technickými pravidlami, ktoré sa týkajú naloženia, umiestnenia a upevňovania nákladu. Správne naloženie a upevnenie nákladu vedie k zvýšeniu stability dopravnej jednotky, ktorá vedie k zvýšeniu bezpečnosti prepravy a zníženiu počtu poškodení tovaru počas prepravy.

• Prečo upevňovať náklad?
  • Legislatívne požiadavky na nakladanie a upevňovanie nákladu
  • Následky nedostatočného zaistenia nákladu
  • Základné sily pôsobiace na náklad
  • Stabilita nákladu