Efektívny office manažér / asistent / asistentka alebo Ako byť pravou rukou manažéra

a_set, s.r.o.

Efektívna asistentka dokáže ušetriť čas svojmu nadriadenému, odfiltrovať ho od neproduktívnych stretnutí, telefonátov, ..., dokáže myslieť za neho a aj v čase jeho neprítomnosti riadiť mnoho činností,  vybavovať a rozhodovať.  Aby došlo k žiadanej súhre, je potrebné vedieť sa vcítiť do potrieb i očakávaní svojho nadriadeného, poznať jeho štýl práce, vedieť sa spýtať, dať spätnú väzbu a samozrejme podporovať jeho štýl riadenia i organizáciu práce. Takáto asistentka sa stáva nepostrádateľnou. Cíti sa vo svojej roli ako ryba vo vode.

Cieľom školenia je skvalitniť a zvýšiť efektivitu práce office manažéra / asistentky, naučiť sa byť oporou pre svojho nadriadeného. Prejsť si hlavné techniky, ktoré pomáhajú riadiť a organizovať práce na sekretariáte a podporujú efektivitu i spokojnosť nadriadeného manažéra. Posilniť organizačné a komunikačné kompetencie a zvýšiť image útvaru. Vedieť efektívne komunikovať so spolupracovníkmi, manažérom i klientmi. Vedieť prevziať zodpovednosť a aktivitu do svojich rúk. Vedieť zvládať krízové situácie, ovládať svoj čas  a zvládať stres. Pomôcť s prípravou porád,  prezentácií a pod.

ü  Profesionálny sekretariát

ü  Rola a pozícia asistentky a sekretárky vo firme

ü  Prvý dojem a welcome desk

ü  Kvalitná spolupráca s manažérom – očakávania a potreby manažéra vs. možnosti a potreby asistentky