Praktické rady na prípravu žiadosti pre Horizont 2020

PFCEU s.r.o.

Cieľom doobedňajšej časti je upozorniť na problematické oblasti, poskytnúť informácie na najčastejšie otázky, ktoré vznikajú pri príprave projektových návrhov. Poobede, v praktickej časti, účastníci získajú od hodnotiteľa informácie ako a kde zvýšiť kvalitu žiadostí, a v ktorých častiach získať cenné body. Praktická časť bude doplnená o ukážku vzorového projektu.

Program:

10:00 – 12:00 Základné informácie o GRANTOCH a programe Horizont 2020 Čo je dobrá IDEA a disruptívna inovácia (cvičenie) Hľadáme vhodnú výzvu a zdroj financií – (ukážka portál EU) Ako spracovať a podať dobrý projekt Hodnotenie projektov – Ako uvažuje hodnotiteľ, kritériá, bodovanie, ESR

12:00 – 13:00 Obed a prestávka

13:00 – 15:00 Dobrá idea a biznis model – CANVAS (cvičenie) Informácie k rozpočtu, položky a ich oprávnenosť (cvičenie) Rozbor REÁLNEHO projektu a Disseminačný plán (ukážka) Vyhodnotenie seminára a diskusia

Cieľovou skupinou sú zástupcovia organizácií, ktorí podávajú, alebo plánujú podávať projekty v rámci Horizontu 2020. Predpokladá sa základná informovanosť o Horizonte 2020.

Barbora Švoňavská
pm@profc.eu