Právne minimum pre podnikateľov

4JUSTICE advokátska kancelária, s. r. o.

Na tomto kurze si prejdeme celý proces podnikania od jeho začiatku až po jeho skončenie tak, aby ste získali základné právne vedomosti, ktoré ako podnikatelia bezpochyby potrebujete.

Na kurze sa naučíte nové veci, na ktoré vás nepripraví žiadna škola a vy budete pripravení na podnikanie a na základné problémy, s ktorými sa ako podnikateľ určite stretnete.

Získate praktický pohľad na veci a ochránite tým seba, vašu firmu a značku.

V prípade, ak budete mať počas online kurzu alebo video-kurzu konkrétne otázky týkajúce sa vášho podnikania, naši odborníci Vám ich radi zodpovedia.

Ako začať podnikať? (Aké sú právne formy podnikania a ktorá je tá najvhodnejšia pre vás?)

Čo potrebujete k úspešnému podnikaniu? A ako sa právne ochrániť a zároveň si zabezpečiť príjem? (Aký je rozdiel medzi konateľom a spoločníkom? Konateľ a pracovná zmluva alebo zmluva o výkone funkcie konateľa? Konateľ a elektronická schránka? Ako používať elektronický občiansky preukaz a elektronickú schránku? Elektronická komunikácia konateľa s orgánmi?)

Ako si ochrániť majetok ako konateľ a ako ochrániť majetok spoločnosti? (Základný zoznam povinností konateľa. Čo stačí sledovať na to, aby spoločnosti nehrozili žiadne pokuty a sankcie? Čo musí sledovať konateľ na to, aby neohrozil svoj majetok?)

Ako si ochrániť svoje meno a svoje produkty? (autorské práva, ochranné známky, patenty, copywright...)

Webstránky a registre, ktoré musí poznať každý podnikateľ, aby bol o krok vpred

Na čo si dávať pozor pri podpisovaní zmlúv (doložky a formulky, ktoré vyzerajú nenápadne, ale majú veľký dopad)

Ako sa ochrániť ako zamestnávateľ? (pracovné zmluvy, uzatváranie a ukončovanie pracovných pomerov)

Ukončenie podnikania (likvidácia spoločnosti; kedy je bankrot vhodný a kedy je potrebné sa mu určite vyhnúť)

Podnikatelia, manažéri, riaditelia firiem a každý, kto chce vedieť viac o právnej stránke podnikania.