Daň z príjmu právnických osôb v kocke - webinár

Finančné riaditeľstvo SR

Poskytnúť účastníkom školenia základný a ucelený prehľad o najdôležitejších ustanovenia právnych predpisov, ktoré súvisia so správou dane z príjmov právnických osôb a z nich vyplývajúcich práv a povinností pre daňové subjekty.

Účastníkom školenia budú predstavené základné pojmy súvisiace so zákonom č.  563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a  zákonom č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov.

Zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov:

• základné pojmy,

• elektronické doručovanie,

• registračná a oznamovacia povinnosť.

Zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov:

• právnické osoby a zdaniteľné príjmy,

• daňové priznania a platenie daní,

• preddavky na daň z príjmov,

• podiel zaplatenej dane,

• daňové a nedaňové výdavky,

• úpravy základu dane,

• odpočet daňovej straty od základu dane,

• odpočet nákladov na výskum a vývoj,

• individuálne príklady v súvislosti s vyplnením  daňového priznania.

Fyzické osoby, alebo zástupcovia právnických osôb, ktorí začínajú s podnikateľskou činnosťou, plánujú vykonávať podnikateľskú činnosť a ďalšie osoby, ktoré sa potrebujú orientovať v danej problematike.
Poznámka k cene

Poskytovateľ nie je platca DPH