Novela zákona o obchodních korporacích 2021 (záznam on-line)

1. VOX a.s.

Neuvedeno

• Změny v obecné části zákona (internetové stránky, vkladová povinnost, dělení zisku, vypořádací podíl) • Notářské zápisy • Postavení členů volených orgánů • Změny v úpravě s.r.o. (změny výše ZK, působnost valné hromady a rozhodování per rollam, zánik účasti atd.) • Změny v úpravě a.s. (stanovy včetně účinnost jejich změn, valná hromada, zákaz konkurence, monistický systém, vysílací právo atd.) • Obchodní rejstřík, evidence skutečných majitelů (obsah povinností, důsledky nesplnění, formální publicita evidence) • Diskuze, dotazy POZNÁMKA: Přístupové údaje obdržíte do tří pracovních dnů od připsání platby na náš bankovní účet. Záznam je poskytován partnerskou společností Videolektor.cz.

URČENO: • členům orgánů obchodních korporací a jejich společníkům (členům, akcionářům) • odborné veřejnosti z oblasti podnikové právní praxe • notářům • daňovým poradcům PŘÍNOS: Cílem tohoto školení je provést účastníky nejdůležitějšími změnami novely se zaměřením na s.r.o. a a.s. Součástí školení jsou rovněž informace týkající se připravovaného zákona o evidenci skutečných majitelů, který vychází z požadavků V. směrnice AML (č. 2018/843) a který má zpřísnit úpravu této evidence. Velká novela reaguje na nedostatky zákona o obchodních korporacích, a to nejen legislativně technické, terminologické či v případě nejednoznačnosti, ale změny se budou týkat také zásadních změn jak v obecné části, tak v úpravě jednotlivých forem obchodních korporací. Novela reaguje na zmíněné nedostatky zejména snížením regulatorní zátěže pro podnikatele (úprava zákazu konkurence, hlasování, zjednodušení zakládání a rušení PO), reakcí na nedostatečnou transparentnost organizačních struktur kapitálových společností a družstev, posílením práv společníků, zvláště menšinových.
Poznámka k cene

kód: Z2040260 - 1 950 Kč + DPH Základní cena