Java I: Základy - ONLINE

ELCT, s.r.o.

Praktické online školenie je určené začínajúcim programátorom, ktorí majú záujem naučiť sa programovať v jazyku Java na základnej úrovni. Cieľom školenia je oboznámiť účastníkov so všeobecným prehľadom využitia Javy v praxi a so základmi programovania v tomto jazyku. Školenie obsahuje aj praktickú časť – účastníci si počas neho naprogramujú svoju vlastnú aplikáciu.

Školenie má rozsah 32 hodín a je organizované online formou, zvyčajne ako poldňové stretnutia vedené kvalifikovaným lektorom. Priebeh školenia je zacielený na to, aby sa v dostupnom čase prebrali potrebné témy, vrátane ich praktického odskúšania na príkladoch z praxe Účastníci online vzdelávania môžu priamo klásť otázky lektorovi a komunikovať s ním ako aj s ostatnými účastníkmi naživo v reálnom čase.

Teoretický výklad je vhodne dopĺňaný praktickými cvičeniami a konzultáciami vo vývojom prostredí (komplexná praktická úloha a tzv. Code Review).

Preferované tréningové prostredia používané počas školenia: napr. Windows Oracle JDK 8, Linux openJDK 8, Eclipse, Netbeans a iné.

Pre zvládnutie obsahu školenia sa od účastníka očakáva samoštúdium odporúčaných študijných zdrojov.

Po úspešnom zvládnutí celého školenia získavajú účastníci osvedčenie o absolvovaní vzdelávacej aktivity.

Úvod do programovacieho jazyka Java

• Prehľad technológie Java, verzie jazyka
  • Výhody a nevýhody jazyka Java
  • Nástroje Java SE Development Kit (JDK), vývojové prostredia
  • Inštalácia Javy a vývojového prostredia
  • Vytvorenie jednoduchej aplikácie a spustenie z príkazového riadku
  • Preklad zdrojového kódu, spustenie programu

Základy jazyka Java

• Dátové typy
  • Premenné
  • Operátory
  • Priorita operátorov
  • Ternárny operátor
  • Pretypovanie
  • Obaľujúce triedy dátových typov (wrapper)

Riadenie toku programu

• Vetvenie
  • Cykly
  • Vetvenie použitím switch
  • Vnorený cyklus
  • Pole – deklarácia a inicializácia
  • Cyklu „for each“
  • Viacrozmerné pole
  • Statické metódy (bez návratovej hodnoty, s návratovou hodnotou)

Objektovo orientované programovanie

• Trieda, objekt
  • Inštančné premenné versus statické premenné
  • Zapúzdrenie
  • Dedičnosť
  • Polymorfizmus
  • Konštruktory
  • Preťažovanie metód, konštruktorov
  • Abstraktná a finálna metóda
  • Kompozícia tried

Použitie základných tried jazyka Java

• Práca s reťazcami: String, Format
  • Matematické funkcie, generovanie náhodných čísel: Math
  • Systémové nástroje: System
  • Práca s dátumom a časom: Calendar
  • Lokalizácia aplikácie: Locale

Praktická úloha: naprogramovanie jednoduchej aplikácie

• Zadanie praktickej úlohy a jej vypracovanie
  • Konzultovanie s lektorom (Code Review)

Školenie je zamerané na širokú škálu záujemcov. Predpokladá sa minimálne stredoškolské vzdelanie účastníkov, analytické myslenie, schopnosť myslieť v súvislostiach, štruktúrovaný prístup k úlohám.

Odporúčaný je základný prehľad a zručnosti v oblasti hardvéru, softvéru a bežných informačno-komunikačných technológií. Pre pripojenie sa ku školeniu je potrebný počítač s pripojením na internet.

Certifikát osvedčenie o absolvovaní školenia Poznámka k cene

Pre aktuálne možnosti zliav nás kontaktujte. Účastnícky poplatok pre účastníkov z radov uchádzačov o zamestnanie môže byť preplatený v rámci programov RE-PAS a KOMPAS+.

info@elct.sk