Audit výrobného procesu

SGS SLOVAKIA

Podľa požiadaviek IATF 16949 č. 9.2.2.2 je dodávateľ povinný vykonávať audity výrobného procesu. Môže si pritom zvoliť metodiku, pokiaľ mu ju neurčí zákazník. Jednou z dostupných metodík je napr. aj VDA 6.3. Obsahuje inštrukcie pre plánovanie, prípravu, realizáciu a vyhodnotenie auditov vrátane následných opatrení z auditu.

ŠKOLENIE NIE JE V LICENCII VDA-QMC!

Ciele školenia:
- pochopiť požiadavky VDA 6.3 Auditu procesu
- vysvetliť časť P2 - P4 - Vývoj produktu a procesu + praktické cvičenie - zistenia z auditu a priradenie otázok
- vyhodnotiť a vysvetliť výsledky auditu procesu
- vysvetliť časť P5 - P7 - Sériová výroba + praktické cvičenie - zistenia z auditu a priradenie otázok
- vykonať audit procesu - voliteľné (od požiadavky na rozsah sa odvíja trvanie)

Pracovníci z rôznych oddelení organizácie so znalosťou procesov organizácie, s dobrou znalosťou výrobných procesov a produktov.
Certifikát Osvedčenie - VDA 6.3 - Audit procesu Poznámka k cene

náklady na organizačné zabezpečenie kurzu, školiace materiály, vystavenie certifikátu po úspešnom absolvovaní kurzu, obed a občerstvenie počas školenia

Lenka Hrabčáková
lenka.hrabcakova@sgs.com