Excel - dynamické reportingové systémy a dashboardy

MENTIS s.r.o.

Cieľom seminára je naučiť a poskytnúť účastníkom praktické zručnosti vyššieho stupňa pre prácu s Excelom. Zameriava sa na bežné užívanie Excelu v praxi, na spracovanie údajov a prípravu reportov. Seminár je určený pre manažérov, ekonómov, controllérov aj analytikov, čiže pre všetkých tých pracovníkov, ktorí zabezpečujú informačný servis pre manažment, alebo je ich náplňou práce analýza dát.

• Plocha Excelu a jej efektívne využitie pre prácu.
  • Jednoduché spracovanie dát pomocou makier.
  • Prepojenia na vonkajšie zdroje dát a ich spracovanie – import dát, prepojenie na kontingenčné tabuľky. Správca dát, dátové formuláre. Prístup k vonkajším databázam. Deklarácia zdrojov dát, spájanie tabuliek. Importovanie dát dotazu do tabuliek Excelu.
  • Kontingenčné tabuľky a všetko o nich pre prácu analytika. Prepájanie tabuliek, formátovanie, výpočtové vzorce, zlučovanie dát.
  • Hľadanie riešenia a možností jeho uplatnenia pri sledovaní cash flow a hodnotení investičných zámerov.
  • Riešiteľ a uplatnenie riešiteľa v controllingu. Tvorba a správa scenárov. Správca pohľadov. Správca správ.
  • Ochrana a zdieľanie dát v Exceli. Sledovanie a schvaľovanie zmien.
  • Odstraňovanie problémov s cyklickými odkazmi.
  • Tvorba a možnosti používania šablón v controllingu.
  • Grafické objekty a ich použitie v reportingu.
  • Jednoduchý dashboard a jeho tvorba.
  • Jednotlivé okruhy budú demonštrované na konkrétnych príkladoch, ktoré budú účastníci riešiť spolu s lektorom.

Seminár je určený pre všetkých, ktorí pracujú s programom Excel a využívajú ho v svojej praxi. Najmä ale manažérom, controllerom, ekonómom, finančníkom, marketingovým pracovníkom ako aj celému top a strednému manažmentu rôznych typov organizácií.

Certifikát Certifikať za účasť na školení. Poznámka k cene

V cene školenia sú pracovné materiály, certifikát.

Ladislav Rau
+421 2/634 523 29