Preprava nebezpečných vecí - Dohoda ADR (základný kurz - 2dni)

Forwarding & Transport Education Company s.r.o.

Školenie podľa kapitoly 1.3 a bodu 8.2.3 Európskej dohody o medzinárodnej preprave nebezpečných vecí pre osoby, ktoré sú zamestnancami odosielateľov, dopravcov a príjemcov nebezpečných vecí, ktorých pracovné činnosti sa týkajú prepravy nebezpečných vecí (personál vykonávajúci nakládku a vykládku nebezpečných vecí, baličov, plničov, personál zasielateľských firiem, vodičov prepravujúcich „podlimitné množstvá, malospotrebiteľské balenia alebo vyňaté množstvá“ a ďalších osôb, ktoré pri svojej práci plnia požiadavky ADR) a to nielen v medzinárodnej ale aj vo vnútroštátnej doprave.

• Platná legislatíva, Rozsah platnosti dohody ADR, jej použitie a účel
  • Základné pojmy
  • Klasifikácia nebezpečných vecí podľa ADR
  • Triedy
  • Obaly, balenie, plnenie, označovanie kusov a obalov
  • Podmienky prepravy a výnimky
  • Doklady
  • Požiadavky na nakládku, vykládku a manipuláciu
  • Požiadavky na vozidlá
  • Výnimky z ustanovení Dohody ADR

Kurz je určený všetkým pracovníkom, ktorých činnosť súvisí s cestnou prepravou nebezpečných vecí (dopravcovia, príjemcovia a odosielatelia nebezpečných vecí, nakladacia/plniaca organizácia, zasielatelia) a to v medzinárodnej aj vnútroštátnej doprave. Absolventi školenia obdržia osvedčenie o školení podľa kapitoly 1.3 a bodu 8.2.3 Dohody ADR. Školenie nenahrádza školenie Bezpečnostných poradcov ADR ani školenie vodičov ADR.

Ing. Miriam Búranová
ftec@ftec.sk