Úvod do colnej problematiky - colné predpisy uplatňované pri dovoze, vývoze a tranzite tovaru

DAC Consulting, spol. s r.o.

Cieľom školenia je oboznámiť účastníkov s colnými predpismi uplatňovanými pri dovoze, vývoze a tranzite tovaru a s ich uplatňovaním v praxi; vedomosti získané v rámci školenia by mali menovaným pomôcť orientovať sa v colnej problematike a tým uľahčovať uzatváranie kontraktov a realizovanie dodávok tovarov do/z krajín, ktoré nie sú členmi EÚ. Lepšia znalosť colnej problematiky môže zlepšiť komunikáciu a vzťahy s internými alebo externými partnermi, ktorí zodpovedajú za realizáciu colných formalít pri dovoze, vývoze a tranzite tovaru.

1. deň

• základné colné predpisy EÚ a SR,
  • základné pojmy a terminológia v colnej problematike,
  • podávanie predbežných colných vyhlásení,
  • colné režimy a colne schválené určenia, vysvetlenie, význam,
  • zjednodušené postupy,
  • štatút Schváleného hospodárskeho subjektu,

2. deň

• colný sadzobník EÚ a systém TARIC,
  • pôvod tovaru a preferenčné dohody Európskej únie (vplyv na úspešnosť a výhodnosť obchodných transakcií),
  • doklady o pôvode (EUR 1, FORM A, vyhlásenie na faktúre),
  • preukazovanie štatútu tovaru (T2L, T2M, T2F, A.TR, T5, a pod.),
  • colné doklady pri dovoze, vývoze a tranzite (JCD, EAD, STD, karnet TIR, karnet ATA),
  • pravidlá INCOTERMS 2010 – základy.

Školenie je určené najmä pre obchodníkov, manažérov, pracovníkov logistiky a iných pracovníkov, ktorí sa podieľajú na realizovaní zahraničnoobchod­ných aktivít firmy; mali by sa ho zúčastniť takí pracovníci, ktorí musia poznať vzťah realizovaných zahraničnoobchod­ných transakcií k colným predpisom.

Poznámka k cene

Pri viacerých účastníkoch z jednej spoločnosti možnosť poskytnutia zľavy. Aktuálne ceny a plánované termíny nájdete na stránke https://www.eseminare.sk v sekcii "Clo a logistika".