Metóda vzorkovania dielov podľa PPAP a zväzku VDA 2

TQM Slovakia s.r.o.

PPAP (Production Part Approval Process) alebo „proces schvaľovania výroby dielov“, je štruktúrovaná metóda vzorkovania sériovej výroby v automobilovom priemysle (stavebným kameňom pre APQP – požiadavky z QS 9000). VDA 2 (Zabezpečenie kvality dodávok) je nemeckou odpoveďou na túto otázku. Obe požiadavky stanovujú rozsiahle požiadavky na plánovanie zabezpečenia kvality produktu počas sériovej výroby . „Proces výroby a metóda schvaľovania výroby“ obsahuje základné požiadavky na vzorkovanie sériových dielov v automobilovom priemysle. PPAP a zväzok VDA 2 podporuje, aby všetky očakávania zo strany zákazníkov prenikli až k dodávateľom, a tým je výrobok vyrábaný s dôrazom na maximálnu spokojnosť zákazníkov. Naučíte sa, ako efektívne pripraviť a vykonať vzorkovania, sprevádzať výrobné procesy a všetky sprievodné zmeny skoordinovať priamo so zákazníkom.

• Úvod • Úvod do problematiky • Použitie v procese vývoja výrobku • Prehľad PPAP • Prehľad VDA zväzok 2 • Metóda vzorkovania podľa PPAP • Metóda vzorkovania podľa VDA 2 • Požiadavky a úroveň predkladania PPAP (Submission Level) • Dokumentácia týkajúca sa vzorkovania • Použitie predpísaných formulárov • Doplňujúce ustanovenia a predpisy • Špecifické požiadavky zákazníka • Špecifické predpisy / formuláre • Workshop / práca v skupine • Tipy a skúsenosti Doba trvania: 2 dni

Požiadavky: Pre účasť na seminári nie sú nutné žiadne zvláštne požiadavky. Znalosť plánovania kvality je výhodou. Rozsah:

• Komplexné výukové materiály
  • Skúsený školiteľ s praxou
  • Obed a občerstvenie počas prestávok
  • Príjemná školiaca atmosféra s najlepším servisom
  • Dostatočný priestor pre výmenu skúseností a vedomostí
  • Certifikát kvalifikácie

Zamestnanci, ktorí majú osvojené poznatky z bežných metód vzorkovania v automobilovom priemysle, alebo ich chcú prehĺbiť a zamestnanci, ktorí vykonávajú vzorkovanie sériových dielov v praxi.

Poznámka k cene

Pri registrácii viac účastníkov z jednej firmy poskytujeme 10 % zľavu z ceny druhého účastníka. Pre on-line rezervácie je poskytnutá zľava vo výške 3%.