Value Stream Mapping /VSM/ - Cesta k produktivite

Slovenská spoločnosť pre kvalitu

Objasniť účastníkom školenia systém tvorby Value Stream Mapp od zberu údajov, až po tvorbu stratégie plnenia mapy budúceho stavu. Každý z účastníkov sa naučí používať symboly k zostrojeniu troch vrstiev informačného, materiálového a hodnotového toku. Súčasťou je i vizualizácia výstupov z VSM vo forme bottleneck analýzy. Tá je kľúčová práve pri kapacitných prepočtoch zariadení. Forma výstupov z VSM mapy môže poslúžiť pri cenotvorbe, ale i nastavení systému kontinuálneho zlepšovania. Súčasťou školenia je i zadanie, na ktorom si môžu účastníci overiť získané vedomosti.

• Východiská a použitie mapovania toku hodnôt.

/Význam – PREČO, Definícia pridanej hodnoty, Tlak vs ťah, Štandardné symboly, 3 vrstvy VSM/

• Postup efektívnej tvorby VSM so zameraním na zákazníka.

/Postupnosť a kritéria výberu produktov, Získavanie údajov, Voľba kľúčových ukazovateľov, Predvýrobná a výrobná fáza/

• Tvorba budúceho stavu VSM

/Benchmarking, Workshop a pravidlá moderovania, Vizualizácia/

• Stratégia a udržateľnosť

/Zoznam aktivít a zodpovedností, monitoring a reporting výsledkov/

• priemyselní/pro­cesní/projekto­ví inžinieri
  • plánovači
  • stredný manažment
  • plant engineering
Poznámka k cene

V poplatku sú zahrnuté náklady na zabezpečenie kurzu, prednáškovej sály, školiteľa, občerstvenia, obed a školiacich materiálov.