Základy Lean Manažmentu

Slovenská spoločnosť pre kvalitu

Objasniť účastníkom školenia východiská a princípy kontinuálneho zlepšovania prostredníctvom nástrojov štíhlej výroby. Účastník získa odpovede na otázky prečo a aký si zvoliť nástroj štíhlej výroby vedúci k zapojeniu ľudí do procesu kontinuálneho zlepšovania.
Účastník sa zoznámi s modelom Lean manažmentu a jeho nástrojmi ako 5S, Štandardizovaná práca, TPM, KAIZEN, VSM, Poka Yoke, KANBAN, Andon, SMED.
Na praktickom príklade si bude môcť vyskúšať KAIZEN worshopom vyriešiť zadaný problém.

• História fenoménu Toyota Way

/Toyota princípy formujúce dlhodobo udržateľnú kultúru kontinuálneho zlepšovania/

• Model štíhlej výroby „4P“

/Filozofia, Proces, Ľudia a ich rozvoj, Systematické riešenie problémov/

• „4P“ – Filozofia

/Aktivity pridávajúce a nepridávajúce hodnotu, 7 základných plytvaní, Lead Time/

• „4P“ – Proces

/VSM, 5S, Štandardizovaná práca, TPM, KAIZEN, Poka Yoke, KANBAN, Andon, SMED/

• „4P“ – Ľudia a ich rozvoj

/Toyota KATA, Training Within Industry, Zlepšováky/

• „4P“ – Systematické riešenie problémov

/7 krokov cyklu PDCA, A3 formát/

• KAIZEN Workshop na zadanú tému

/Základné nástroje workshopov: Ishikawa diagram, Brainstorming, Matica obtiažnosti a dôležitosti, Task list/

• stredný manažment,
  • technici,
  • procesní a priemysloví inžinieri z podnikateľskej i verejnej sféry
Poznámka k cene

V poplatku sú zahrnuté náklady na zabezpečenie kurzu, prednáškovej sály, školiteľa, občerstvenia, obed a školiacich materiálov.

Viera Kučerová
konferencie@ssk.sk