TARIC, colný sadzobník a colné zatriedenie tovaru

C&D Services s.r.o.

Odborný seminár venovaný problematike colného zatriedenia tovaru. Správne zatriedenie tovaru a priradenie správne kódu zodpovedajúce podpoložke colného sadzobníka má vplyv nielen na výmer dovoznej platby ako i na uplatnenie netarifných obchodnopolitických opatrení. Správne colné zatriedenie je alfou a omegou pri colnom konaní a je prvým z jeho troch základných pilierov na ktorých je postavené celé colné konanie. Naučíme Vás správnym postupom, zásadám, ktoré budete vedieť aplikovať v rámci postupu pri colnom zatriedení tovaru. Vysvetlíme Vám ako sa dopracovať k správnemu colnému zatriedeniu. Správnym zatriedením predídete riziku porušovania colných predpisov bez ohľadu na to, či ide o úmysel, alebo opomenutie správnej aplikácie colného zatriedenia tovaru.

1. Systém klasifikácie tovaru v medzinárodnom obchode - HS, KN, TARIC – vysvetlenie, význam, použitie
  2. Spoločný colný sadzobník a kombinovaná nomenklatúra - štruktúra, pravidlá, poznámky, aplikácia
  3. Príklady ako používať pomôcky pri colnom zatriedení
  4. Riešenie konkrétnych zadaní colnotarifného zatriedenia tovaru
  5. Porovnanie a používanie databázy TARIC a Spoločného colného sadzobníka - odporúčania, tipy, príklady
  6. Vysvetlenie ako používať interpretačné pravidlá - postup pri zatriedení tovaru
  7. Dodržiavanie základných zásad pre správne colné zatriedenie
  8. Databáza TARIC SK / TARIC EU – vysvetlenie ich štruktúry, významu a správneho používania
  9. Záväzné informácie o pôvode tovaru a o nomenklatúrnom zatriedení (ďalej len ZINZ)
  10. Diskusia, odpovede na otázky a dopyty účastníkov

Všetky obchodné subjekty a podnikatelia, ktorí obchodujú s krajinami mimo Európskej únie, dovozcovia, vývozcovia, výrobcovia, distribútori, obchodné zastúpenia, spracovatelia, dodávatelia, odberatelia, colní deklaranti, obchodníci, nákupcovia, predajcovia, manažéri, advokáti, zástupcovia v colnom konaní.

Certifikát platné v celej SR / EÚ, vystavíme v EN na požiadanie za príplatok Poznámka k cene

cena zahŕňa: študijné materiály, obed, občerstvenie, osvedčenie