Colná hodnota a colné zatriedenie

C&D Services s.r.o.

určenie colnej hodnoty tovaru dovezeného z nečlenských štátov Únie (EÚ) na colné územie Únie a správne colné zatriedenie tovaru do podpoložky kombinovanej nomenklatúry Spoločného colného sadzobníka tvoria spolu s určením pôvodu tovaru tri základné najdôležitejšie piliere pre bezproblémový a hladký priebeh colného a prepustenie tovaru do navrhovaného colného režimu. Súvisí to s uplatnením obchodnopolitických opatrení a tiež vymeraním a výberom colného dlhu, ktorého súčasťou sú aj CLO, DPH a SPD, ak im tovar podlieha. Tieto informácie a postupy sú veľmi dôležité pre každého dovozcu, príjemcu, deklaranta, zástupcu v colnom konaní, dlžníka, poskytovateľa ručenia na zabezpečenie colného dlhu.

Účel : Účelom odborného semináru je sprístupniť problematiku určovania colnej hodnoty a colného zatrieďovania tovaru pracovníkom obchodnej verejnosti uvedených v cieľovej skupine. Poskytne základné informácie pre správne určenie colnej hodnoty a zatrieďovanie tovaru a ich uplatnenie v praxi. Pomôže porozumieť colným, obchodným, účtovným a iným pojmom, ich významu a obsahu v súvislosti s colnou hodnotou a colným zatriedením tovaru. Poskytne informácie o praktických prípadoch, ako ich aplikovať, aké majú výhody a nevýhody, ako eliminovať potenciálne riziká, opíše možnosti využitia v praxi. Seminár trvá 1 deň, 6 hodín; od 9.00 do 15.00 h. Účastníci dostanú materiály v elektronickej for­me.

• terminológia
  • základné (národné a komunitárne) colné predpisy
  • colné konanie od začiatku po ukončenie
  • súvisiace colné režimy a colne schválené určenia
  • metódy určovania colnej hodnoty
  • určenie colnej hodnoty prevodnou metódou (metóda transakčnej hodnoty)
  • pripočítateľné položky (prvky)
  • podmienky a obmedzenia pre prijatie colnej hodnoty
  • deklarácia údajov o colnej hodnote (D.V.1)
  • Spoločný colný sadzobník
  • kombinovaná nomenklatúra
  • všeobecné pravidlá
  • TARIC

Cieľová skupina: Seminár je určený pre deklarantov, špeditérov, zástupcov v colnom konaní, účtovníkov, manažérov, pracovníkov v účtovnej alebo finančnej oblasti, nákupcov, prepravcov, príp. potenciálnych dlžníkov cla a poskytovateľov ručenia na zabezpečenie colného dlhu a pod.

Certifikát platné v celej SR / EÚ, vystavíme v EN na požiadanie za príplatok Poznámka k cene

cena zahŕňa: študijné materiály, obed, občerstvenie, osvedčenie