Python - Deep Learning

GOPAS SR, a.s.

Hlboké učenie (angl. deep learning) je súbor techník strojového učenia, ktoré umožňujú naučiť sa komplexnej reprezentácii dát pomocou viacvrstvových neurónových sietí. Tieto siete sú schopné extrahovať a spracovať informácie z viacerých úrovní dát, čím dokážu rozpoznávať zložité vzorce a vykonávať pokročilé úlohy. Hlboké učenie je typicky používané pre riešenie problémov, ako sú rozpoznávanie obrazov, spracovanie prirodzeného jazyka, generovanie obsahu a predikcia. Oproti tradičným metódam strojového učenia, ktoré sa často spoliehajú na manuálne určené funkcie, hlboké učenie umožňuje systému naučiť sa reprezentácii dát samotne, čím je možné dosiahnuť lepších výsledkov a vyššiu presnosť. Pri hlbokom učení sa trénuje model na základe veľkého množstva vstupných dát a pomocou spätného šírenia chyby sa optimalizujú váhy a parametre neurónových sietí. Tento proces trénovania môže byť časovo náročný a môže vyžadovať veľké množstvo výpočtov, čo môže byť riešené pomocou moderných GPU. Hlboké učenie sa stalo kľúčovým prvkom umelých neurónových sietí a umožnilo dosiahnuť pokrok v mnohých oblastiach ako napríklad rozpoznávanie reči, autonómne jazdenie a obrazové rozpoznávanie.

Naučiť sa využívať AI je kľúčový krok do budúcnosti

Cieľová skupina je bližšie definovaná v kategórii Cieľ kurzu.

Klientský servis
+421 248 282 701-2