Webinár: Pravidlá účtovných dokladov vo verejnej správe v roku 2023 - PhDr. Jozef Sýkora, MBA

Poradca podnikateľa, spol. s r.o.

Ste subjektom verejnej správy a neviete, či musí obsahovať účtovný doklad podpis a dátum účtovníka, prípadne pečiatku od dodávateľa? Sú účtovné doklady aj pracovné príkazy a výpisy z bankových účtov? Ako správne uvádzať číslovanie dokladov? Ani vy nepoznáte odpoveď? Zorientovať sa v náležitostiach účtovných dokladov, v ich elektronickej podobe či v spôsobe ich podpisovania podľa zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve vám na webinári pomôže finančný kontrolór PhDr. Jozef Sýkora, MBA.

Webinár obsahuje niekoľko ukážok z aplikačnej praxe verejnej správy. Lektor vám pomocou nich bližšie objasní zákonný proces, ako aj svoje skúsenosti z vlastnej kontrolnej praxe.

Lektor informuje o najčastejších chybách v účtovných dokladoch a poradí, ako ich opraviť.

Pre účastníkov bude vyhradený priestor na konzultovanie vlastných otázok a problémov s lektorom.

Dozviete sa:

·       Musí obsahovať účtovný doklad aj podpis a dátum účtovníka?

·       Musí mať faktúra od dodávateľa povinne aj pečiatku?

·       Ako správne uvádzať číslovanie dokladov?

·       Môžeme prijímať aj elektronické faktúry alebo iba žiadať písomne zaslané?

·       Čo musí mať účtovný doklad povinne uvedený?

·       Aké sú časté zistenia kontrolórov?

·       Sú účtovné doklady aj pracovné príkazy a výpisy z bankových účtov?

Bonusy

Odborné poradenstvo s lektorom počas priameho prenosu formou chatu

Videozáznam z webinára na 30 dní

• Formálne a obsahové náležitosti účtovných dokladov