Core tools - základné nástroje kvality pre automobilový priemysel

ISOQAR SK s.r.o.

Cieľom kurzu je oboznámiť účastníkov so základnými nástrojmi najčastejšie využívanými v automobilovom priemysle v zmyle požiadaviek normy IATF 16949:2016.

Spoločnosti, ktoré pôsobia v automotive sú povinné ovládať a vedieť správne aplikovať tieto kľúčové nástroje v zmysle IATF 16949 a špecifických príručiek, ktoré sa týkajú jednak pokročilého plánovania kvality produktu & tvorby plánu kontroly a riadenia (APQP / Control plan), procesu schvaľovania výrobných dielov (PPAP), analýzy možných porúch, zlyhaní, kritických chýb a ich následkov (FMEA), štatistického riadenia procesov (SPC) a analýzy systémov merania (MSA).

- základné požiadavky a vysvetlenie procesu PPAP/PPA

- požiadavky a používanie metodiky FMEA

- základy používania analýzy meracích systémov MSA

- základy používania Štatistické riadenie procesov SPC

- riešenie problémov v automobilovom priemysle formou 8D

- test

- diskusia

Kurz je určený pre, interných audítorov, pracovníkov v automobilovom priemysle, na oddelení kvality, výroby, inžinieringu a technológie, ktorí musia byť vybavení dôkladným porozumením základných nástrojov na efektívnu implementáciu SMK podľa IATF 16949. Zvlášť vhodný pre dodávateľov v oblasti automobilového priemyslu.

Certifikát Certifikát o absolvovaní bez obmedzenia platnosti