2 - dňové školenie v Bešeňovej: Špeciality z daňovej kuchyne v roku 2023 - Ing. Vladimír Ozimý

Poradca podnikateľa, spol. s r.o.

Získajte aj tento rok tie najlepšie recepty na daňovú problematiku. Po minuloročnom úspechu vás opäť pozývame na netradičné dvojdňové školenie s pobytovým zážitkom priamo v areáli vodného parku Bešeňová. Výnimočné dvojdňové menu, plné overených optimalizačných trikov vám naservíruje váš obľúbený daňový poradca Ing. Vladimír Ozimý. V rámci prednášok prediskutujeme všetky nové legislatívne zmeny, ako aj najproblematickejšie oblasti v DPH a dani z príjmov na Slovensku. Nezabúdame ani na vaše individuálne otázky či problémy. Príďte ich prediskutovať s lektorom naživo a vychutnajte si výnimočnú atmosféru, ktorú Bešeňová ponúka.

Školenie bude prebiehať v Hoteli Bešeňová***, ktorý sa nachádza priamo v areáli obľúbeného vodného parku. V prípade, že máte záujem o prenocovanie, máme pre vás k dispozícii účastnícku zľavu na ubytovanieOdporúčame vám preto, aby ste si spravili s vašimi kolegami netradičný teambuilding alebo nás navštívili s rodinou. Čaká na vás skvelá gastronómia a aj vynikajúce wellness služby.

1. deň (zo života bežného podnikateľa)

Používanie motorového vozidla a daňovo účtovné aspekty z pohľadu dane z príjmov, účtovníctva a DPH

• kedy zaradiť MV a ako ho oceniť
  • ktoré auto podlieha dani z motorových vozidiel
  • používanie MV a daňový výdavok vo väzbe na daňový režim (1 % VC, paušalizácia, preukázateľná evidencia)
  • používanie MV a DPH princípy (paušalizácia, preukázateľná evidencia, 1 % VC)

prevod firemného majetku na závislú osobu a daňové dosahy (daň z príjmu a DPH)

Zmena formy podnikania zo SZČO na s.r.o.: daňové dosahy pre podnikateľa a firmu podľa formy prevodu (podnik, predaj, dar, vklad)

Náklady spojené s pracovnou cestou a daňové dosahy pre spoločnosť (ubytovanie, stravovanie, PHL, cestovné)

Náklady spojené s používaním majetku osobnej potreby na podnikanie (aký model daňových výdavkov zvoliť)

Podanie daňového priznania, splatnosť dane, preddavky na daň z príjmov, možnosť odkladu platenia a riziká sankcií

Vyplatenie dividend a daňový aspekt a rovnako aj zníženie základného imania a vyplatenie kapitálových fondov...kedy áno a kedy nie a aký to má dosah pre spoločnosť a spoločníka,

platby v hotovosti a ich obmedzenie. Zmenilo sa niečo, kedy a koľko je zákonný postup v hotovosti.

Dotovanie firmy, pôžičky a úvery, daňové a účtovné aspekty, na čo si dať pozor.

Diskusia

2. deň DPH v praxi – zmeny od 1. 1. 2023 a ich aplikácia do praxe

Zdaniteľná osoba z pohľadu DPH a ekonomická činnosť – kto podlieha pravidlám DPH

Registračné pravidlá od 1. 1. 2023 a vplyv oneskorenej registrácie

Dodanie tovaru a miesto dodania – základné princípy

Dodanie služby a miesto dodania – základné princípy

Vznik daňovej povinnosti a väzba na povinnosť vyhotoviť faktúru, uvádzanie do KV a DP, SV

Právo na odpočítanie dane zamerané najmä vo väzbe na zmenu od 1. 1. 2023 pre záväzky po splatnosti, úhrady súkromnými kartami

Oprava základu dane a oprava dane z nevymožiteľnej pohľadávky po zmenách od 1. 1. 2023 s povinnosťou vrátiť daň dlžníkom

Diskusia

08.30 – 09.00 prezentácia účastníkov školenia
09.00 – 11.30 prednáška
11.30 – 12.30 obedňajšia prestávka
12.30 – 15.00 prednáška spojená s diskusiou

V účastníckom poplatku pre všetky možnosti prihlásenia je zahrnuté:

• Účasť na odbornom programe
  • Rozsiahle pracovné materiály
  • Obed a ďalšie občerstvenie počas konferencie
  • Parkovanie

V účastníckom poplatku s ubytovaním je ďalej zahrnuté:

• Neobmedzený vstup do vodného parku Bešeňová
  • Večera
  • Ubytovanie od 15:00 hod.
  • Skončenie ubytovania do 10:00 hod.

Upozornenie: V cene vstupenky nie je zahrnuté ubytovanie, ktoré si musí účastník kvôli zmenenej legislatíve hradiť osobitne priamo voči hotelu. Účastníkom školenia poskytujeme zľavu na ubytovanie v Hoteli Bešeňová. Ubytovanie si rezervujte cez email: promocode@tmr.sk,

Pri rezervácií izieb zadajte PROMO kód: P2023, aby ste získali izbu za uvedenú zľavnenú cenu.

Cena jednolôžkovej izby štandard

Cena dvojlôžkovej izby štandard

Pozor:

Klient si musí požiadavku ohľadne ubytovania zaslať na e-mail: promocode@tmr.sk

Ak si želáte vystavenie daňového dokladu vo forme faktúry vystavenej v prospech právnickej / fyzickej osoby podnikateľa, ste povinný o tejto skutočnosti informovať pri zasielaní požiadavky o ubytovanie s uvedením presných a správnych fakturačných údajov právnickej osoby ( obchodné meno, sídlo, IČO, DIČ, IČ DPH, zápis v obchodnom registri, bankové spojenie ) alebo fyzickej osoby podnikateľa ( obchodné meno, miesto podnikania, IČO, DIČ, IČ DPH, zápis v živnostenskom alebo inom registri, bankové spojenie ).

Zmena fakturačných údajov po realizácii platby za pobyt alebo po príchode do hotela už nie je možná.

Hlavný partner

1sponsor-tmr

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca, člen Slovenskej komory daňových poradcov. Aktívne prispieva do odborných časopisov Daňový a účtovný poradca podnikateľa (DÚPP), Dane a Účtovníctvo (DaÚ) a Daňový špeciál. Svoje blogy a príspevky z oblasti daní publikuje na viacerých odborných portáloch. Okrem lektorskej činnosti denne poradí desiatkam zákazníkov v rámci Daňovej pohotovosti od Poradcu podnikateľa. Má nespočetné skúsenosti v oblasti účtovníctva a daní vďaka vlastnej účtovnej spoločnosti Atomgroup, s.r.o., ktorá pôsobí na území SR, ako aj Českej republiky. Rovnako získava veľa skúseností priamo z praxe daňového poradcu pri komunikácii s finančnou správou.

pre všetkých ktorých táto téma zaujíma . . .

sinska@pp.sk