Webinár: Uplatňovanie pravidiel DPH pri predaji a prenájme nehnuteľností v príkladoch

Akadémia vzdelávania Zvolen

ONLINE VZDELÁVANIE

09:00 - 11:00 prednáška spojená s diskusiou

• Registračná povinnosť v súvislosti s prenájmom a predajom nehnuteľnosti
  • Osoba povinná platiť DPH pri prevode nehnuteľnosti
  • Uplatňovanie DPH pri dodaní stavieb s pozemkom, bytov s garážami a podobne
  • Daňový režim na dodanie apartmánu v bytovom dome/apartmánovom dome
  • Prenájom nehnuteľnosti s daňou/prenájom nehnuteľnosti určenej na bývanie (prenájom administratívnych priestorov, bytov, virtuálneho sídla), dlhodobý verzus krátkodobý prenájom
  • Zadefinovanie predaja pozemku ako plnenia, ktoré je predmetom DPH
  • § 54 – úprava odpočítanej dane pri investičnom majetku v prípade predaja a prenájmu nehnuteľnosti
  • Diskusia
Bonusy

Odborné poradenstvo s lektorom počas priameho prenosu formou chatu

Videozáznam z webinára na 30 dní

AKO PREBIEHA VZDELÁVANIE A PRIHLÁSENIE SA ONLINE zašleme záväzne prihláseným
Účastnícky poplatok obsahuje cenu 1-dňového školenia, organizačné náklady, pracovné materiály.

Úhradu účastníckeho poplatku je potrebné realizovať najneskôr 3 pracovné dni pred konaním školenia.
V prípade požiadavky fakturácie prosíme včas zaslať fakturačné údaje, resp. objednávku, inak platba v prospech účtu SK47 0200 0000 0031 7933 7255 VS RRMMDD v poznámke skrátený názov seminára, meno účastníka

ké registračné povinnosti vám ako daňovníkovi vznikajú pri prenájme a predaji nehnuteľností, vám na viacerých príkladoch priblíži daňová poradkyňa Ing. Soňa Ugróczy. Počas 2 hodín spoznáte súvisiace postupy uplatňovania DPHmožnosti odpočítania danevýhody či nevýhody dlhodobého a krátkodobého prenájmu, ako aj spôsob zadefinovania predaja pozemku ako plnenie, ktoré je predmetom DPH. Preto ak podnikáte so stavbami s pozemkom, bytovými priestormi, garážami, apartmánovými domami a podobne, určite si nenechajte si ujsť uvedený webinár. Dozviete sa na ňom všetko dôležité, čo pri tomto type podnikania musíte z pohľadu daní vedieť.