Čo so sebou prináša Smernica NIS 2 a na čo je potrebné sa pripraviť

Verlag Dashöfer, s.r.o.

U prevádzkovateľov základných služieb ešte neprebehlo ani prvé kolo auditov kybernetickej bezpečnosti, pričom súlady s požiadavkami zákona o kybernetickej bezpečnosti sa pohybujú na nízkych percentách, a z Európy prichádza už v poradí druhá Smernica na zabezpečenie kybernetickej bezpečnosti, ktorá má nahradiť tú pôvodnú, pôvodkyňu existencie slovenského zákona o kybernetickej bezpečnosti a priniesť so sebou najmä rozšírenie povinných osôb, ktoré budú po novom spadať pod túto novú reguláciu, nové, širšie a komplexnejšie požiadavky a vyššie sankcie.

• Úvod do kybernetickej bezpečnosti (terminológia, subjekty, vzťahy)
  • Prehľad európskej a národnej legislatívy pre oblasť kybernetickej bezpečnosti, identifikácia kolízií a vymedzenie vzájomného vzťahu identifikovaných právnych predpisov
  • Čo je to Smernica NIS II a čo so sebou prináša
  • Identifikácia subjektov, na ktoré sa Smernica NIS II bude vzťahovať
  • Komparácia požiadaviek súčasného zákona o kybernetickej bezpečnosti a Smernice NIS II
  • V krátkosti k účinnosti Smernice NIS II, lehotám na plnenie jej požiadaviek a sankciám

Prevádzkovateľom základných služieb, poskytovateľom digitálnych služieb, ďalším subjektom chrániacim svoje informačné aktíva, jednotlivo pracovníkom IT oddelení, bezpečnosti, CISO, DPO, právnikom, poskytovateľom služieb pre oblasť kybernetickej bezpečnosti a ochrany osobných údajov.

Dana Jánošíková
02 / 33 00 52 28