Akreditovaný kurz Kozmetik-Kozmetička + 6 doplnkových seminárov/kurzov zdarma + balíček kozmetiky zdarma* - 4x týždenne

Monika Šotníková

Kozmetický kurz pre všetkých, ktorý majú záujem pracovať v beauty sektore, baví ich kozmetika a chcú dostať kvalitné vzdelanie. Nie je potrebné žiadne predchádzajúce kozmetické vzdelania - všetko sa naučíme od základov. Potrebná je chuť učiť sa, otvorená myseľ a dobrá nálada.

Kurz prebieha prezenčne 3x do týždňa, v novozariadenej učebni. Počas kurzu môžeš neobmedzene používať všetok materiál a kozmetiku na ošetrenia bez ďaľších doplatkov.

Používa sa profesionálna kozmetika, s ktorou vieš pracovať po kurze aj vo vlastnom salóne s kvalitnými výsledkami.

AKO BONUS budeš mať aj 6 doplnkových kurzov/seminárov, ktoré tvoju prax posunú hneď o level vyššie:

- chemické peelingy v lete (1. level používania chcem. peelingov)

- úprava a geometria obočia, laminácia obočia a farbenie metódou ombré

- strerilizácia a dezinfekcia v kozmetickom salóne - kompletný prehľad používaných metód na vytvorenie bezpečného "hygienicky" čistého prostredia

- praktický sprievodca otvorením si vlastného kozmetického salónu

- cenotvorba v salóne - ako si správne nastaviť ceny hneď od začiatku svojho podnikania

- prevádzka a vedenie kozmetického salónu podľa štandardov EÚ (STN EN 17226:2019)

Už na kurze sa naučíš pracovať aj s kozmetickými prístrojmi, rozšírenú teóriu dermatológie a biochémie ľudskej pokožky pre kozmetičky, legislatívu okolo založenia kozmetického salónu, prevádzkový poriadok, základy marketingu.

*Keď úspešne dokončíš kurz, dostaneš aj darček - balíček profesionálnej kozmetiky.

Absolvovaním kurzu u mňa to ale nekončí, ponúkam podporu pri rozbehu založenia vlastného salónu a zľavy na ďalšie doplnkové kurzy.

• Rozsah kurzu:

• 450 hodín

Teória 170hodín :

• anatómia a fyziológia kože
    • základná somatológia, dermatológia
    • základné pravidlá kozmetickej starostlivosti
    • príčiny a prejavy kožných chorôb
    • zloženie kože
    • biochemické procesy v jednotlivých vrstvách kože
    • diagnostika pleti
    • typológia pleti
    • genotyp
    • reaktivita a fotoreaktivita kože
    • pigmentácia pleti
    • odchýlky a vady pleti, ochlpenie pleti
    • problémy v procese rohovatenia
    • povolené a zakázané úkony v kozmetike
    • technologické postupy kozmetických úkonov, indikácie a kontraindikácie
    • základy kozmetickej chémie, zloženia produktov
    • zásady bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci
    • hygienické predpisy v oblasti kozmetiky
    • používanie kozmetických prístrojov a nástrojov
    • zásady dezinfekcie, dezinsekcie, sterilizácie, dekontaminácie
    • základy psychológie práce so zákazníkmi
    • príprava pracovného prostredia
    • prevádzkový poriadok
    • zásady prvej pomoci

Prax 280hodín:

• kozmetická diagnostika pleti
    • čistenie a ošetrenie pleti - povrchové, hĺbkové a prístrojové (scinscrubber, ultrazvuk, kladivo teplo/zima, ozonizér, karboxyterapia)
    • kozmetické úkony Masáž tváre, krku a dekoltu a Mikromasáž očného okolia
    • ošetrenia pleti chemickými peelingami
    • správne používanie pleťových masiek, peelingov a sér podľa typu pleti
    • dekoratívna kozmetika - základy denného, večerného a spoločenského líčenia
    • základy úpravy vlasov, celkového vzhľadu
    • starostlivosť o ruky, masáž a ošetrenie
    • starostlivosť o očné okolie a mikromasáž očného okolia
    • úprava a farbenie obočia, farbenie mihalníc, vymeriavanie obočia
    • laminácia obočia
    • odstraňovanie nežiaduceho ochlpenia studeným a teplým voskom
    • praktická príprava na skúšku pri ukončení kurzu
    • záverečná skúška
    • táto skúška je zároveň aj prípravou na skúšku "na overenie spôsobilosti pred Slovenskou živnostenskou komorou" (táto štátna skúška nie je súčasťou Akreditovaného kurzu)

Obsahová osnova kurzu:

• teória
      • začiatok praxe - účastníčky kurzu sa najprv učia vykonávať ošetrenia medzi sebou
      • doplnkové kurzy a semináre
      • prax na klientkách
      • príprava na skúšky
      • skúšky

Ukončenie kurzu:prebieha skúška z teoretickej a praktickej časti - získanie OSVEDČENIA o čiastočnej kvalifikácii
Po úspešnom absolvovaní Akreditovaného kurzu Kozmetik/Kozmetička môžeš:
      • absolvovať skúšku pre overenie odbornej spôsobilosti pred Slovenskou živnostenskou komorou, získaš OSVEDČENIE o úplnej kvalifikácii a po tejto skúške si môžeš založiť živnosť a vlastný salón hneď
      • alebo sa zamestnať v beauty sektore

Kurz môže absolvovať ktokoľvek, kto má ukončené stredoškolské vzdelanie, má záujem o prácu v beauty sektore, pre budúcich tatérov/tatérky, mihalničiarky, pre všetkých, ktorých baví práca s ľudmi, pri vyhoretí v práci v akomkoľvek veku a túžbe zmeniť svoj život.

Kurz je možné absolvovať aj cez program RE-PAS +, v prípade záujmu ma kontaktujte čo najskôr, vyplníme spolu tlačivo tak, aby zodpovedalo požiadavkám úradu práce.

Certifikát Osvedčenie o čiastočnej kvalifikácii podľa zákona o celoživotnom vzdelávaní 568/2009 Z.z. Poznámka k cene

V cene kurzu je zahrnuté všetko, čo súvisí s kurzom (učebné materiály, pracovné pomôcky, kozmetika). V cene nie je zahrnutý poplatok za potvrdenie u lekára o zdravotnej spôsobilosti. Pri platbe na 1x je zľava z kurzu 5%, poprípade je možné platbu rozdeliť

Monika Šotníková
info@beauty-kurzy.sk