Škola dane z príjmov právnickej osoby

KPMG Slovensko spol. s r.o.

Radi by ste získali prehľad v daňovej legislatíve? Škola dane z príjmov právnickej osoby je školiaci program pre všetkých, ktorí sa v rámci svojej práce stretávajú s daňovou problematikou, prípadne jej znalosť potrebujú na ďalšie pracovné rozhodovanie.

Čo ponúkame?

Cyklus seminárov je rozdelený na tri školiace dni. Počas nich vás detailne oboznámime s princípmi dane z príjmov právnickej osoby, a zároveň zvládneme úvod do problematiky transferového oceňovania, ako aj medzinárodného zdaňovania.

Prvé dva školiace dni budú venované dani z príjmov právnickej osoby. Vysvetlíme vám princíp kalkulácie základu dane z príjmov, na množstve praktických príkladov si precvičíme prezentovanú problematiku s cieľom, aby každý z účastníkov mal po seminári dostatok vedomostí na samostatné vypracovanie komplexného príkladu a daňového priznania. Tretí školiaci deň je zameraný na medzinárodné zdaňovanie a úvod do transferového oceňovania.

Účastníci budú mať možnosť po celý čas školenia diskutovať s prezentujúcimi, ktorí vďaka bohatým skúsenostiam doplnia vysvetlenia aj na základe skutočných príkladov z praxe.

Obsah jednotlivých školiacich dní

1. deň (15.10.2020)

• Základné pojmy, daňovník s neobmedzenou a obmedzenou daňovou povinnosťou
  • Predmet dane, oslobodenia od dane
  • Výpočet základu dane
  • Daňové a nedaňové výdavky
  • Náklady/výnosy s podmienkou zaplatenia
  • Záväzky
  • Praktické príklady

2. deň (20.10.2020)

• Základné princípy medzinárodného zdaňovania
  • Stála prevádzkareň
  • Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a Smernice Európskej únie v oblasti dane z príjmov
  • Pravidlá nízkej kapitalizácie
  • Úvod do transferového oceňovania
  • Metódy určenia nezávislej ceny
  • Dokumentácia k transferovým cenám

3. deň (27.10.2020)

• Majetok a vplyv na základ dane (odpisovanie majetku, vyraďovanie majetku)
  • Rezervy, ich tvorba, zúčtovanie a vplyv na základ dane
  • Opravné položky
  • Daňové straty a ich umorovanie
  • Daňové priznanie, lehota na jeho podanie
  • Preddavky na daň
  • Komplexný príklad na zostavenie daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby

Školiace dni sú na seba nadväzujúce moduly, ktoré priebiehajú v troch po sebe idúcich októbrových týždňoch.

Poznámka k cene

V poplatku sú zahrnuté školiace materiály, občerstvenie a nápoje

Monika Súkenníková
+421 2/599 841 11