Dom kvality (QFD - Quality Function Deployment)

Asseco CEIT, a.s.

Cieľ tréningu:

• poskytnúť účastníkom nástroj pre určenie cieľov zlepšovania procesov na základe požiadaviek zákazníka, v súlade s požiadavkami medzinárodných štandardov,
  • naučiť účastníkov štandardizovať postupy prenášania požiadaviek zákazníkov – externých i interných – do technických parametrov procesov,
  • účastníci budú poznať metódu QFD,
  • účastníci budú vedieť systematicky používať metodiku na zlepšovanie procesov.

• Koncepcie zabezpečovania kvality v dizajne výrobkov a plánovaní procesov.
  • Preventívne metódy zabezpečovania kvality vo fázach vývoja výrobku a technickej prípravy výroby.
  • Transformácia požiadaviek zákazníka do špecifikácií kvality – metóda QFD ( princípy, ukážky, aplikácia metódy QFD pre konkrétny výrobok/službu).
  • Vhodnosť použitia metódy, princíp metódy, postup spracovania, interpretácia výsledkov, použitie výsledkov.
  • Praktická ukážka.
  • Ekonomické aspekty zabezpečovania kvality v predvýrobných etapách.

Vedúci tímov zlepšovania, manažéri a pracovníci marketingu, manažéri a pracovníci vývoja výrobkov a služieb, manažéri a pracovníci útvaru riadenia kvality.

Certifikát Certifikát o absolvovaní tréningu