Vinařská akademie Valtice, o.s.

Kurz SOMMELIER „SOMMELIER“ je mezinárodní označení pro pracovníka, který zajišťuje komplexní servis vínem v gastronomických provozech. Ve spolupráci s Národní federací hotelů a restaurací jsme vytvořili osnovy pro „Kurz Sommelier“. Podmínkou k přijetí je buď ukončené středoškolské vzdělání, nebo vyučení a pět let praxe v oboru. 75 vyučovacích hodin je rozděleno do dvou částí. Podle zájmu je možno dohodnout i jiný termín.

Účastníci kurzu budou seznámeni se základy pěstování révy vinné, s výrobou vína. Budou jim vysvětleny odlišnosti výroby v některých zahraničních vinařských oblastech. Naučí se rozlišovat vína podle značení na etiketách, podle výsledků laboratorní analýzy, ale i senzoricky (ochutnáváním). Bude přednesena problematika trhu s vínem a základy stolování s některými vybranými druhy vína. Na teoretickou výuku navazuje každodenní praktické zaměstnání, které se skládá z exkurzí a degustací vína.

Kurz je ukončen teoretickou zkouškou formou testu a praktickou zkouškou s předloženým vínem před komisí odborníků. Uchazeči, kteří splní přísná kritéria závěrečné zkoušky, obdrží osvědčení o absolvování, které je ověřeno Vinařskou akademií Valtice a Asociací hotelů a restaurací ČR, Asociací sommelierů ČR a Vinařskou školou Valtice. Na tento kurz získala Vinařská akademie akreditaci MŠMT ČR. V níže uvedených termínech je kurz realizován s podporou Vinařského fondu CŘ.

VÍKENDOVÝ SEMINÁŘ O VÍNĚ Základní informace o víně během víkendu stráveného v hlavním městě vína. Určeno všem milovníkům tohoto ušlechtilého nápoje, zejména začátečníkům a mírně pokročilým.

Zoznam kurzov inštitúcie

Názov kurzu Cena Termín