Procesné riadenie nákladov, procesná analýza a controlling

MENTIS s.r.o.

Oboznámiť a prakticky naučiť pracovať s procesnými nákladmi firmy. Poukázať na možnosti procesnej analýzy a hľadania potenciálov zvyšovania výkonnosti firmy.

• Prínosy procesného riadenia nákladov a metódy Activity Based Costing.
  • Nástroje riadenia nákladov. Nákladový objekt. Aktivity. Zdroje.
  • ABC koncept. Activity Based Budgeting. ABC a účtovníctvo.
  • Funkčný verzus procesný prístup ABC. Procesy a ich parametre.
  • Vzťah medzi organ. a procesnou štruktúrou. Strategický a operatívny model.
  • Postup tvorby modelu ABC. Úprava účtovných údajov. Návrh procesov, aktivít, príp. činností. Ocenenie procesov, aktivít, príp. činností. Definovanie nákladových objektov. Korekcie a úpravy aktivít a nákladov na aktivity. Definovanie príčin spotreby aktivít na nákladové objekty. Ocenenie nákladových objektov.
  • Porovnanie ziskovosti produktov tradičnou metódou a metódou. – Hľadanie a zvyšovanie potenciálov výkonnosti firmy.

Tento kurz je určený predovšetkým vedúcim pracovníkom a pracovníkom, ktorí majú pred sebou profesionálny postup, či už s technickým, alebo ekonomickým vzdelaním, ktorí potrebujú získať, alebo doplniť kvalifikáciu v oblasti podnikového riadenia a rozvinúť svoje manažérske vedomosti a zručnosti. Absolvovanie kurzu je dobrou investíciou pre vašu firmu i pre vašu profesionálnu kariéru.

Kurz je možné organizovať aj pre uzavretú skupinu (termín, miesto a obsah je možné dohodnúť podľa požiadavky záujemcu).

Profil absolventa: Účastníci si rozšíria vedomosti v oblasti procesného riadenia firmy a bližšie sa oboznámia s modernými postupmi v oblasti riadenia nákladov.

Certifikát Certifikát za účasť na online školení. Poznámka k cene

V cene školenia sú pracovné materiály a certifikát.

Ladislav Rau
+421 2/634 523 29