Chaloupkov Technik kvality - 2 týždňový kurz

BIDENSKA

TECHNIK KVALITY musí vedieť analyzovať a riešiť problémy s kvalitou tak, aby sa už neopakovali. Musí byť pripravený spolupracovať na tom, aby sa firme darilo, posunúť starostlivosť o kvalitu z výroby do projektov. Projekty musia dodržiavať náklady, termíny, ale aj kvalitu. Nesmieme vyvinúť výrobok a pritom opakovať chyby zo "starých" výrobkov. Chceme byť hrdí na svoju prácu, na to, ako pomáhame výrobkom, zákazníkom, firme a spolupracovníkom.

Zámer: Naučiť účastníkov kurzu základným nástrojom, technikám a postupom kvality vrátane dôkladného precvičenia na praktických príkladoch z výrobnej praxe. Hlavným cieľom je vedieť predpísať kontrolný plán tak, aby na výrobok neprišli žiadne reklamácie. Účastníci majú možnosť v druhom týždni si doniesť svoj výrobok, na ktorom budú precvičovať naučené nástroje a techniky.

OBSAH ŠKOLENIA

1. modul – jar 2024  (33 hodín)

• Kapitola 1: Kvalita, Integrovaný manažment
  • Kapitola 2: Základy štatistiky
  • Kapitola 3: Spôsobilosť procesu, stroja, meradla
  • Kapitola 4: SPC meraním
  • Kapitola 5: Štatistická prebierka porovnávaním
  • Kapitola 6: DoE

2. modul – jar 2024  (33 hodín)

• Kapitola 7: Systém kvality, Ako sa buduje systém kvality
  • Kapitola 8: Interné audity systému Q, Audit výrobku a procesu
  • Kapitola 9: QFD
  • Kapitola 10: FMEA
  • Kapitola 11: Zlepšovanie kvality (7 nástrojov kvality)
  • Kapitola 12: Lean Production

Kurz zakončíme záverečným testom s hodnotnými cenami.

Kurz sa koná v Liptovskej Sielnici (Koliba Gréta, https://www.kolibagreta.sk/en)

Kurz  je určený predovšetkým pracovníkom útvarov zabezpečovania kvality, útvarom vývoja, konštrukcie a technickej prípravy výroby, manažérom projektov, audítorom, vedúcim pracovníkom výrobných úsekov aj pracovníkom marketingu a rozvoja dodávateľa. Zvlášť vhodné pre dodávateľov automobilového priemyslu.

Certifikát Osvedčenie Technik kvality Poznámka k cene

V cene je zahrnuté: školenie, skriptá, pero, ceruzka, zvýrazňovače, kalkulačka a informačné USB s foto, coffee break a zážitkové aktivity (1x návšteva Tatralandie, 1x návšteva Bešeňovej). Na mieste si hradite ubytovanie a stravu v cene 492 eur