Six Sigma Yellow Belt

TQM Slovakia s.r.o.

Toto školenie poskytuje dobrý prehľad o metodológii Six Sigma a jej nástrojoch. Yellow Belt školenie je kvalifikáciou pre spolupracovníkov a členov zlepšovateľského tímu ako aj pre podnikateľov, ktorí chcú komplexne pochopiť metodológiu Six Sigma. Školenie Six Sigma Yellow Belt poskytuje praktický prehľad a prístupy k Six Sigma projektom podľa metódy DMAIC.

DMAIC predstavuje štandardizovaný model 5 fáz zlepšovania projektov. Skratka DMAIC znamená Define (definovať), Measure (merať), Analyse (analyzovať), Improve (zlepšovať) a Control (štandardizovať). Vďaka znalosti technických pojmov Six Sigma a riadeniu projektov pomocou metódy DMAIC, sú Yellow Belts schopní aktívne podporovať a moderovať Six Sigma projekty. Školenie sčasti pokrýva obsah Green Belt tréningu.

Stanovenie cieľov: • Objasniť dôležitosť poznania a pochopenia metodológie Six Sigma pre firmu • Dosiahnuť prijatie a pochopenie metodiky Six Sigma medzi účastníkmi • Aktívne zapojiť zamestnancov do procesu riadenia zmien • Pripraviť tímy na implementáciu Six Sigma projektov • Zoznámiť sa s tímovými kolegami a pochopiť organizáciu projektu • Získať prehľad v metodológii Six Sigma a systematický prístup k Six Sigma projektom (pomocou DMAIC cyklu)

Obsah školenia:

Všeobecný • Úvod do problematiky Six Sigma • Prehľad DMAIC cyklu • Organizovanie Six Sigma v rámci spoločnosti (prehľad) • Organizácia projektu a štruktúra tímu • Využitie a výhody Six Sigma pre firmu • Prípadové štúdie Definovať • Účel definície • Definícia projektu • Prieskum potrieb zákazníkov (VOC – CTQ – Matrix) • Znázornenie vstupno-výstupných prepojení procesu (SIPOC) • Prípadová štúdia: Použitie nástrojov fázy Definujte Merať • Účel merania • Metriky • Zber dát (prehľad) • Grafické znázornenie dát • Interpretácia variability procesu • Prípadová štúdia: zber dát / jednoduchý výpočet variability procesu / grafická interpretácia výsledkov Analyzovať • Účel analýzy • Fishbone diagram • Mapovanie procesov (súčasný stav procesu) • Hodnotová analýza (skrátená forma) • Prehľad využitia štatistických nástrojov riadenia procesov (SPC) • Prípadová štúdia: vytvorenie súčasného stavu procesu / hodnotové analýzy Zlepšiť • Vytváranie a výber riešení • Implementácia riešení • Mapovanie procesov (budúci stav procesu) • Prípadová štúdia: generovanie riešení / vytvorenie budúceho stavu procesu Štandardizovať • Účel štandardizácie • Dokumentácia (prehľad) • Význam monitorovania a štandardizácie • Ukončenie DMAIC cyklu

Pracovníci z oblasti výskumu a vývoja, výroby a kontroly kvality výrobných firiem ako aj zamestnanci v oblasti manažmentu, marketingu a predaja spoločností zameraných na obchod a služby.

Poznámka k cene

Pri registrácii viac účastníkov z jednej firmy poskytujeme 10 % zľavu z ceny druhého účastníka. Pre on-line rezervácie je poskytnutá zľava vo výške 3%.