Najdôležitejšie povinnosti riadiaceho pracovníka v oblasti BOZP

Verlag Dashöfer, s.r.o.

Seminár je určený pre každého, kto riadi činnosť viac ako jedného zamestnanca. Ako riadiaceho zamestnanca sa ho týkajú aj povinnosti v oblasti BOZP, aj keď to nemá výslovne uvedené v pracovnej zmluve, čo v praxi spôsobuje značné problémy. Riadiaci zamestnanec je povinný dodržiavať zákonné a zmluvné povinnosti v oblasti BOZP. Pri nedodržaní týchto povinností vyplývajú pre riadiaceho zamestnanca trestnoprávne sankcie (do 12 rokov odňatia slobody), správnoprávne sankcie (do štvornásobku mesačného zárobku riadiaceho zamestnanca) a finančné náhrady ako náhrada škody a náhrada nemajetkovej ujmy (do niekoľko 100.000 eur). Na seminári si podrobne popíšeme možnosti obrany v jednotlivých konaniach (súdnych konaniach, konaniach s inšpektorátmi práce a pod.), taktiež prevenciu ako predchádzať takýmto porušeniam a skúsenosti z praxe.

Najdôležitejšie povinnosti riadiaceho pracovníka v oblasti BOZP

• zákonné
  • zmluvné

Sankcie, možnosti obrany a prevencia

• trestnoprávne sankcie do 12 rokov
  • správnoprávne sankcie do štvornásobku platu
  • finančné náhrady (náhrada škody, náhrada nemajetkovej ujmy) do niekoľko 100.000 eur

3 najčastejšie príklady z praxe

Seminár je určený pre každého, kto riadi činnosť viac ako jedného zamestnanca. Ako riadiaceho zamestnanca sa ho týkajú aj povinnosti v oblasti BOZP, aj keď to nemá výslovne uvedené v pracovnej zmluve, čo v praxi spôsobuje značné problémy. Riadiaci zamestnanec je povinný dodržiavať zákonné a zmluvné povinnosti v oblasti BOZP.

Dana Jánošíková
+421 2/330 052 28