Vodný zákon a súvisiace predpisy

Verlag Dashöfer, s.r.o.

Cieľom seminára je poskytnúť účastníkom komplexný prehľad o právach a povinnostiach vyplývajúcich z aktuálneho stavu legislatívy – zákon číslo 364/2004 Z. z. o vodách a o zmene zákona SNR č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov (vodný zákon). Obsahom školenia sú práva a povinnosti subjektov v procese povoľovania investícií. Účastníkom bude poskytnutá praktická pomoc pri riešení problémových situácií a stanoviskách medzi investormi a dotknutými orgánmi. Získané vedomosti môžete využiť v oblasti manažérstva, projektovania, rozhodovania o investíciách, v povoľovacom procese, ale aj ako vodohospodár. Prednáška je vedená prístupnou formou, ľahko zrozumiteľným jazykom a je spestrená príkladmi z praxe.

Na školení získate komplexný prehľad o právach a povinnostiach týkajúcich sa vodného zákona (zákon č. 364/2004). Okrem iného sa dozviete, aké sú práva a povinnosti subjektov v procese povoľovania investícií či ako prakticky riešiť problémové situácie a konfliktné stanoviská medzi investormi a dotknutými orgánmi.

Lektorka má dlhoročnú prax v oblasti a v priebehu seminára bude klásť dôraz na novelizované časti vodného zákona a súvisiace predpisy. Poskytne vám praktické príklady a prípadové štúdie.

• Vodný zákon:
    • rozdelenie vôd,
    • Vodný plán Slovenska, Program opatrení,
    • nakladanie s vodami,
    • vodné stavby, povolenie na vodné stavby, vyjadrenie, súhlas,
    • ochranné pásma vodárenských zdrojov,
    • chránená vodohospodárska oblasť,
    • mimoriadne zhoršenie kvality vôd,
    • havarijný plán, manipulačný poriadok,
    • odborný technicko – bezpečnostný dohľad nad vodnými stavbami,
    • vodné toky a správa vodných tokov,
    • zodpovednosť za porušenie povinností (správne delikty, pokuty, priestupky).

• Súvisiace nariadenia vlády SR a vyhlášky MŽP SR.
  • Práva a povinnosti subjektov v procese povoľovania investícií (miestna príslušnosť, súbeh rozhodnutí, postup v konaní, záväzné stanovisko).
  • Praktická pomoc pri riešení problémových situácií v povoľovacích konaniach.

Prevádzkovatelia (právnické a fyzické osoby, ktoré svojou pracovnou činnosťou nakladajú s vodami), investori, projektanti, experti z oblasti životného prostredia, vodohospodári, ale aj pracovníci verejnej správy.

Dana Jánošíková
02 / 33 00 52 28