FMEA - AIAG a VDA harmonizovane vydanie

SGS SLOVAKIA

FMEA metodika prechádza významnou zmenou. Dva základné prístupy k FMEA v automobilovom priemysle, reprezentované dvojicou príručiek AIAG a VDA sa zjednocujú. Výsledkom niekoľkoročnej snahy o harmonizáciu je nový spoločný FMEA manuál AIAG a VDA.

Metodika FMEA rozdelená na sedem krokov:

1. Plánovanie a príprava
  2. Analýza štruktúry
  3. Analýza funkcií
  4. Analýza vád
  5. Analýza rizík
  6. Optimalizácia
  7. Dokumentácia výsledkov

Zmeny v FMEA formulári, napríklad doplnenie „Confidence level“ a rozšírenia položky prvého stĺpca formulára. Rozšírenia popisu funkcie (a hierarchia a vzájomné väzby rôznych chýb). Zmeny v hodnotiacich tabuľkách pre Význam, Výskyt a Odhaliteľnosť. Napríklad Význam 10 je s väzbou na bezpečnosť, 9 súvisí so Zákonnými požiadavkami. Nahradenie celkového hodnotiaceho čísla RPN hodnotením AP („Action Priority“ – Priorita pre akciu). Doporučené opatrenia rozdelené do dvoch stĺpcov podľa cieľa, buď Preventívne alebo Detekčné opatrenia. Doplnený aj údaj o stave opatrenia. Povinnosť dokumentovať efektivitu opatrení pred zmenou ich stavu na „zavedené“.

To sú len niektoré zo zmien ktoré nové vydanie prináša.

Školenie je zamerané na FMEA Proces.

RÁMCOVÝ PROGRAM1. deňZačiatok o 8.30 hod.Koniec o 16.30 hod.2. deňZačiatok o 8.00 hod.Koniec o 16.00 hod.
METÓDY VZDELÁVANIA:ODBORNÝ VÝKLADPRAKTICKÉ CVIČENIEDISKUSIA
Certifikát Osvedčenie o absolvovaní školenia - FMEA Poznámka k cene

cena zahŕňa: náklady na organizačné a odborné zabezpečenie kurzu, školiace materiály, občerstvenie a obed, vystavenie osvedčenia pre úspešných absolventov školenia

Lenka Hrabčáková