Zhotovovanie individuálnych korektorov

Centrum pedikúry, s.r.o.

Kurz je určený pre pedikérov, ktorí pracujú v oblasti pedikúry a majú záujem rozšíriť si svoje vedomosti a zručnosti o výrobu individuálnych korektorov, ktoré buď korigujú rast a tvar prstov nôh alebo pôsobia proti tlaku. Bude schopný rozšíriť ošetrenie nôh o náročnú techniku zhotovovania individuálnych korektorov, vymodelovať a vhodne umiestniť korektor navrhnúť cyklus následných ošetrení tak, aby sa zlepšil komfort chodenia zákazníka. Absolvovanie doškoľovacieho kurzu nebude predpokladom na získanie živnostenského oprávnenia. Frekventant si na školenie so sebou prinesie pero, dioptrické okuliare (ak ich k práci potrebuje). Ochranné pracovné pomôcky každý frekventant dostane, tj. rukavice, jenorazovú rúšku a chirurgickú čiapku. Všetky pracovné pomôcky frekventant dostane k dispozícií na kurze, tj. frézky, sondy, štipky, tácky na pomôcky, dezinfekcia, sterilizátor, dezinfekčná vaňa, prístroj na pedikúru, kreslo, pracovná stolička, skrinka a lampa pre priame osvetlenie pracoviska.

Rozsah vzdelávacích aktivít

Celkový rozsah kurzu: 8 hodín

1. teoretická časť

Ortopedická stavba nohy 3

1. praktická časť

Odborná prax – výroba korektorov 5

Max. 10 frekventantov Prednášajúci: Ing. Milada Nádašiová

Podmienkou prijatia frekventanta na kurz je a aby uchádzač mal úspešne ukončený rekvalifikačný kurz pedikúry alebo stredoškolské vzdelanie pedikér/pedikérka a minimálna prax v odbore pedikúra je vítaná.

www.cmp.sk

Ďalšie termíny kurzu