Ošetrovanie zarastených nechtov

Centrum pedikúry, s.r.o.

Kurz je určený pre pedikérov, ktorí už pracujú v oblasti pedikúry a majú záujem rozšíriť si svoje vedomosti o ošetrenie zarastajúcich nechtov, čím si zároveň zvyšujú kvalifikáciu v odbore a môžu poskytnúť svojmu zákazníkovi vyšší komfort ošetrenia. Bude schopný robiť špeciálne ošetrenie problematických zarastení nechtov na nohách s pedikérskym prístrojom, zároveň vhodne navrhnúť cyklus následných ošetrení tak, aby necht opätovne nezarástol. Absolvovanie doškoľovacieho kurzu nebude predpokladom na získanie živnostenského oprávnenia. Frekventant si na školenie so sebou prinesie pero, dioptrické okuliare (ak ich k práci potrebuje). Ochranné pracovné pomôcky každý frekventant dostane, tj. rukavice, jenorazovú rúšku a chirurgickú čiapku. Všetky pracovné pomôcky frekventant dostane k dispozícií na kurze, tj. frézky, sondy, štipky, tácky na pomôcky, dezinfekcia, sterilizátor, dezinfekčná vaňa, prístroj na pedikúru, kreslo, pracovná stolička, skrinka a lampa pre priame osvetlenie pracoviska.

Rozsah vzdelávacích aktivít

Celkový rozsah kurzu: 8 hodín

1. teoretická časť

Stavba a zloženie nechtu 1 Formy zarastania nechtov 1

1. praktická časť

Odborná prax – ošetrenie zarasteného nechtu 6

Max. 10 frekventantov Prednášajúci: Ing. Milada Nádašiová

Podmienkou prijatia frekventanta na kurz je a aby uchádzač mal úspešne ukončený rekvalifikačný kurz pedikúry alebo stredoškolské vzdelanie pedikér/pedikérka a minimálna prax v odbore pedikúra je vítaná.

Ing. Milada Nádašiová
nadasiova.milada@gmail.com