Ošetrenie mykotických nechtov a PACT terapia v pedikúre

Centrum pedikúry, s.r.o.

Kurz je určený pre pedikérov, ktorí pracujú v oblasti pedikúry a majú záujem rozšíriť si svoje vedomosti a zručnosti o ošetrovanie mykotických nechtov, prípadne poskytovať PACT fotodynamickú terapiu vo svojej praxi klientom. Podstatou kurzu je výuka pravidiel ošetrovania mykotických nechtov, výuka spôsobu a pravidiel odberu biologického materiálu na mikrobiológiu, ktorá potvrdí alebo vyvráti prítomnosť patogénu, výuka čítania výsledkov laboratórnych skúšok a výuka kvantifikácie defektu nechtu (tj. určenie, či je postihnutie nechtu slabé, stredné alebo ťažké) a následná možnosť aplikácie kozmetických výrobkov na mykózy, lekárenských preparátov a/ alebo odosielanie klienta k dermatológovi na vyšetrenie a liečenie. V praktickej časti sa venujeme výuke ako správne pripraviť nechty na aplikáciu liečivých preparátov na mykotické nechty, tak aby následná liečba mala čo možno najvyšší účinok bez rizika reinfekcie. Výuka dekontaminačných pravidiel a spôsob ako komunikovať s klientom o mykotickom ochorení, prehľad najčastejšie používaných voľnopredajných preparátov na ošetrovanie mykóz a účinku účinných látok. Výuka použitia PACT terapie a definovanie spôsobov použitia a postup a účinkov fotodynamickej terapie ako celku. Absolvovanie doškoľovacieho kurzu nebude predpokladom na získanie živnostenského oprávnenia. Frekventant si na školenie so sebou prinesie pero, dioptrické okuliare (ak ich k práci potrebuje. Ochranné pracovné pomôcky každý frekventant dostane, tj. rukavice, jenorazovú rúšku a chirurgickú čiapku. Všetky pracovné pomôcky frekventant dostane k dispozícií na kurze, tj. frézky, sondy, štipky, tácky na pomôcky, dezinfekcia, sterilizátor, dezinfekčná vaňa, prístroj na pedikúru, kreslo, pracovná stolička, skrinka a lampa pre priame osvetlenie pracoviska.

Rozsah vzdelávacích aktivít

Celkový rozsah kurzu: 8 hodín

1. teoretická časť

Základná klasifikácia onychomykóz a najčastejší pôvodcovia onychomykóz, hygiena a epidemiológia na úseku ošetrovania mykotických nechtov 1 Klasifikácia onychomykóz ( ľahká, stredná, ťažká) 1 Prognózy vyhubenia onychomykózy 1 Čítanie a intepretácia výsledkov mikrobiologického laboratória 1 Odoslanie klienta do dermatologickej ambulancie 1

1. praktická časť

Odborná prax Praktické cvičenia klasifikácie onychomykóz ( číselné vyjadrenie ľahká, stredná, ťažká), príprava nechtu a odber biologického materiálu pre mikorbiologické laboratórium, príprava nechtu pre dermatológa 1 PACT fotodynamická terapia v praxi pedikéra 1 Využitie PACT UREA 40 – reparátora na mykotické nechty 1

Max. 12 frekventantov Prednášajúci: Ing. Milada Nádašiová

Podmienkou prijatia frekventanta na kurz je a aby uchádzač mal úspešne ukončený rekvalifikačný kurz pedikúry alebo stredoškolské vzdelanie pedikér/pedikérka a minimálna prax v odbore pedikúra je vítaná.

Pre prihlásenie sa na kurz, prosím vyplňte prihlášku na www.cmp.sk

Ing. Milada Nádašiová
nadasiova.milada@gmail.com