Cash flow – prehľad peňažných tokov - Ing. Ondrej Baláž

Poradca podnikateľa, spol. s r.o.

Naučte sa efektívne monitorovať všetky peňažné toky, ktoré do vášho podniku prichádzajú alebo odchádzajú. Na školení s Ing. Ondrejom Balážom si podrobne prejdeme jednotlivé metódy vykazovania prehľadu peňažných tokov a ujasníme vám, prečo je prehľad peňažných tokov neoddeliteľnou súčasťou výkazu účtovnej závierky.

Na úvod školenia si osviežime pojmy príjem, výnos, výdavok, náklad; ozrejmíme si úpravu prehľadu peňažných tokov v podvojnom účtovníctve podnikateľov SR a zhrnieme si, aké metódy zostavovania peňažných tokov poznáme a kedy sa používajú. Po tom, ako získate nevyhnutné teoretické vedomosti, prejdeme k praktickej časti, v rámci ktorej si vysvetlíme, ako zostaviť prehľad peňažných tokov nepriamou metódou alebo ako zostaviť retrospektívny i perspektívny prehľad peňažných tokov.

Zdá sa vám riadenie cash flow zložité? Nič sa nedeje, logiku dozaista pochopíte na množstve praktických príkladov, ktoré sme si pre vás pripravili, a ktoré vám pomôžu pochopiť skutočné výhody a význam cash flow pre vašu prax.

• Popis

Ako bonus získa každý účastník školenia zdarma:

• Služby daňovej a mzdovej pohotovosti – odborníci odpovedajú na vaše otázky počas 30 dní
    • Videoškoelnie: Cash Flow – základné princípy pre zostavenie prehľadu peňažných tokov

• Základné pojmy

• Úprava prehľadu peňažných tokov v podvojnom účtovníctve podnikateľov v Slovenskej republike.

• Metódy vykazovania prehľadu peňažných tokov

• priama metóda

• modifikovaná priama metóda

• nepriama metóda

• Nadväznosť prehľadu peňažných tokov na výkazy účtovnej závierky

• Príklad na zostavenie prehľadu peňažných tokov nepriamou metódou

• Diskusia

HARMONOGRAM:
    08.30 – 09.00 prezentácia účastníkov školenia
    09.00 – 11.00 prednáška
    11.00 – 12.00 obedňajšia prestávka
    12.00 – 15.00 prednáška spojená s diskusiou

Účastnícky poplatok obsahuje cenu 1-dňového školenia, organizačné náklady, pracovné materiály, teplý obed.

Úhradu účastníckeho poplatku je potrebné realizovať do 3 pracovných dní od vystavenia zálohovej faktúry (príp. proforma faktúry), najneskôr však 3 pracovné dni pred konaním školenia.

LEKTOR ŠKOLENIA: Ing. Ondrej Baláž, Odborník s dlhoročnou praxou pre oblasť daní a účtovníctva. Je spoluautorom viacerých odborných publikácií, lektorom v Slovenskej Komore audítorov (SKAU) a komerčných organizácií zameraných na vzdelávanie v oblasti účtovníctva a spoluautorom účtovného programu PROLUC. Je tiež členom redakčnej rady časopisov „Dane a účtovníctvo v praxi“ a „Účtovníctvo, audítorstvo a daňovníctvo v teórii a praxi“. V rokoch 2008 – 2016 bol prezidentom SKAU. V súčasnosti aktívne spolupracuje s Ministerstvom financií Slovenskej republiky na príprave a pripomienkovaní legislatívnych noriem v oblasti auditu, účtovníctva a daní.

Poznámka k cene

Účastnícky poplatok obsahuje cenu 1-dňového školenia, organizačné náklady, pracovné materiály, teplý obed.